Dışişleri'nden uyarı: Seyahat ederken dikkatli olun!

Dışişleri Bakanlığı, Şili'de yaşayan ya da ülkeye turist olarak giden Türk vatandaşlarının, protestolar ve kitlesel eylemler sebebiyle dikkatli olmaları gerektiğine dair uyarıda bulundu.

GÜNDEM 22.10.2019, 16:00
Dışişleri'nden uyarı: Seyahat ederken dikkatli olun!

Dışişleri Bakanlığının internet sitesinden yapılan "Şili için seyahat uyarısı"nda, ülkedeki gelişmelerle bağlantılı olarak, başta başkent Santiago olmak üzere çeşitli kentlerde protestolar ve kitlesel eylemler gerçekleştirildiği, her bölgenin şartları dikkate alınarak Şili makamları tarafından olağanüstü hal (OHAL) ilan edildiği ve bazı şehirlerde sokağa çıkma yasağı uygulandığı anımsatıldı. 

Seyahat uyarısında şu ifadelere yer verildi:

"Şili'de yaşayan veya bu ülkeye turist olarak gelmiş olan vatandaşlarımızın bu tür gösterilerden ve kalabalık gruplardan uzak durmaları, bulundukları ortamlarda dikkatli hareket etmeleri tavsiye olunmaktadır.

Özellikle Santiago Uluslararası Havaalanında sefer iptalleri nedeniyle yaşanan sorunlar ile şehir içi ve şehirler arası ulaşımda yaşanan sıkıntılar dikkate alınarak, önümüzdeki günler için Şili'ye seyahat planı yapan vatandaşlarımızın zorunlu bir sebep bulunmadığı takdirde bu planlarını gözden geçirmelerinde yarar görülmektedir. Vatandaşlarımızın Santiago Büyükelçiliğimizin sosyal medya hesaplarını yakından takip etmeleri yararlı olacaktır."

Yorumlar (0)
25
az bulutlu