Dışişleri'nden açıklama: Şiddetle kınıyoruz

Dışişleri Bakanlığı, Doğu Kudüs dahil olmak üzere Batı Şeria’da son zamanlarda artış gösteren sivil can kayıplarından ve şiddet olaylarından derin kaygı duyulduğunu kaydederek, yargısız infazları şiddetle takbih etti.

GÜNDEM 03.12.2022, 21:57 05.12.2022, 09:22 Koray
Dışişleri'nden açıklama: Şiddetle kınıyoruz

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Batı Şeria’da artış gösteren sivil can kayıpları ve şiddet olayları hakkında yazılı açıklamada bulundu.

"Gerekli önlemler alınmalıdır"

Bahse konu açıklamada "Doğu Kudüs dahil olmak Batı Şeria’da son zamanlarda artış gösteren sivil can kayıplarından ve şiddet olaylarından derin kaygı duyuyor ve yargısız infazları şiddetle takbih ediyoruz. Bölgede tansiyonun daha fazla yükselmesinin önüne geçilmesi ve vefatların önlenmesi adına İsrail makamlarına gerekli tedbirleri almasına yönelik çağrıda bulunuyoruz." ifadelerine yer verildi.

Taziyede bulunuldu

Söz konusu açıklamada ayrıca olaylarda yaşamını yitiren Filistinlilere Allah’tan rahmet, Filistin'e ve halkına başsağlığı temennisinde bulunuldu.

Filistin Sağlık Bakanlığı tarafından dün (2 Aralık) gerçekleştirilen yazılı açıklamada, İsrail kolluk güçlerinin, Nablus şehrinin güneyindeki El-Huvvara beldesinde bir Fİlistinliye çok yakın mesafeden ateş açtığı, İsrail kolluk güçlerinin ambulansın yaralıya ulaşmasını engellediği ifade edilmişti. Yaralanan Filistinli kurtarılamayarak can vermişti. 

Yorumlar (0)