Dışişleri, destek merkezi kurdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, yeni tip koronavirüsle (Covid-19) ilgili Dışişleri Bakanlığında bir koordinasyon ve destek merkezi kurulduğunu ve merkezin 24 saat hizmet vereceğini açıkladı.

GÜNDEM 15.03.2020, 15:45 15.03.2020, 16:38
Dışişleri, destek merkezi kurdu!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Covid-19'a (yeni tip koronavirüs) ilişkin, Dışişleri Bakanlığı bünyesinde 24 saat hizmet veren bir koordinasyon ve destek merkezi kurduklarını açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Çağrı Merkezinde, yaptığı açıklamada, Dışişleri Bakanlığının bünyesindeki çağrı merkezinin uzun yıllardır sadece yurt dışındaki vatandaşlara değil Türkiye'yle ilgili herhangi bir talepte bulunan ya da vize almak isteyen yabancıların da çağrılarına cevap verdiğini ifade etti.

Covid-19 (yeni tip koronavirüs) salgını sürecinden bu yana özellikle bu konuyla ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlara da merkezdeki personelin bilgiler verdiğini belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, şunları söyledi:

"Şu ana kadar 8 bin 300 civarında sadece koronavirüsle ilgili arayan, yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız var. Ama tabii bu dönemde sadece bu çağrı merkeziyle yetinmemiz mümkün değil. Bakanlığımızda ayrıca bir koordinasyon ve destek merkezi kurduk ve 24 saat hizmet veriyor. Sadece konsolosluk işleriyle ilgili arkadaşlarımız değil, diğer birimlerden de destek aldık. Ve her akşam bir daire başkanı, örneğin nöbetçi kalıyor ekiplerle beraber. Çağrı merkezimiz de aynı şekilde."

Yorumlar (0)
22
açık