Devlet Bahçeli, 120 saatlik ara hakkında konuştu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Barış Pınarı Harekâtı'na verilen 120 saatlik ara hakkında konuştu.

GÜNDEM 18.10.2019, 09:57
Devlet Bahçeli, 120 saatlik ara hakkında konuştu!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yazılı bir açıklama yayınladı. Açıklamada, Türkiye ve ABD arasındaki görüşmeler sonucu çıkan 120 saatlik ara kararı hakkında değerlendirmeler bulunuyor.

Bahçeli, 9 Ekim Çarşamba günü başlatılan Barış Pınarı Harekâtı'nın, bölgedeki ve dünya genelindeki düşmanlığın ne denli yüksek olduğunu gösterdiğini ve Türkiye'nin sağlam, sağduyulu ve ilkeli duruşunu tüm dünyaya tekrar gösterdiğini belirtti.

Bahçeli, Türkiye'nin teröre karşı verdiği mücadelenin hiçbir ülkeyle kıyaslanamayacak derecede samimi, inançlı, ve ödün vermeden yürüttüğünün anlaşıldığını, tüm dünyanın vicdanına kazındığını söyledi ve “Dost ve müttefik görünümlü, hatta stratejik ortak kisveli ülkelerin terörle mücadeleye köstek olmak, teröristlere kucak açmak amacıyla tam 9 gündür hangi rezillikleri yaptıkları, nasıl bir hezeyan ve hezimet psikolojisinin içine düştükleri herkesçe malumdur. Çirkin bir mektup vasıtasıyla Türkiye ile terör örgütleri arasında arabuluculuğa heveslenen, alçak bir teröristi general diye tanıtıp ülkemize müzakere öneren ABD Başkanı Trump’ın tarihin ve insanlığın yanlış tarafında durduğu elbette tartışma götürmez bir gerçektir” diye ekledi.

"Türkiye Cumhuriyeti zalimlere göz yummayacak"

Bahçeli, Türk milleti hakkında "Türk milleti onuruna düşkün müstesna bir millettir. Türkiye Cumhuriyeti zalimlere göz yummayacak güce, hainlere boyun eğmeyecek cesarete, haçlı hayallerine teslim olmayacak asalet ve kudrete ziyadesiyle sahiptir. 9. gününde bulunduğumuz Barış Pınarı Harekatı aklın, adaletin, ahlakın ve hakkın tarafında olan ülkenin Türkiye olduğunu belgelemekle kalmamış resmileştirmiştir.” diye konuştu.

"PKK/YPG'nin 120 saat mühleti bulunmaktadır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in başında bulunduğu Amerikan delegasyonu hakkında, görüşmelerden sonra kimin dik duruşlu ve doğrudan yana, kimin ikiyüzlü ve yanlış istikamette olduğunun da anlaşıldığını söyledi ve “Sonuçlarının ayrıca değerlendirilmesi gereken Barış Pınarı Harekatı'nın içimizde ve dışımızda mevzi alan huşunet ve hıyanet cephesini deşifre ettiği ortadadır. Milliyetçi Hareket Partisi, Türkiye ile ABD heyeti arasında varılan uzlaşmayı değerli bulmaktadır. ABD, PKK/YPG’li teröristleri beş gün içinde fiili güvenli bölge hattının 32 kilometre güneyine çekecek, hainler silah bırakıp mevzileri imha edilecektir. Bu hususların gerçekleşmesi için ABD’yle birlikte alenen desteklediği PKK/YPG’nin 120 saat mühleti bulunmaktadır.” diye devam etti.

"Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini yürekten kutluyorum"

Bahçeli, Türkiye Cumhuriyeti'nin uluslararası hukuka, Birleşmiş Milletler Sözleşmesi’ne ve en önemlisi insanlık vicdanına bağlı ve saygılı tutumunu en son ana kadar koruduğunu belirterek “Ülkemizin haklı duruşunu, meşru pozisyonunu dünyanın yüzüne defalarca haykıran, kararlılığından ödün vermeyen Sayın Cumhurbaşkanımızı ve hükümetini yürekten kutluyorum” dedi.

"Allah Türkiye’nin ve Türk milletinin yardımcısı olsun"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri'ni (TSK) Barış Pınarı Harekâtı bölgesinde tetikte görmekten, kahramanlık mücadelesini izlemekten gurur duyduğunu söyledi ve “Bütün kahramanlarımızı takdir ve tebrik ediyor, her türlü gelişmeye karşı uyanık ve hazırlıklı olduklarına inanıyorum. Çünkü su uyuyacak, düşman uyumayacaktır. Barış Pınarı Harekatı kapsamında şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, halen tedavi altında bulunan kardeşlerimize şifalar diliyorum. Allah Türkiye’nin ve Türk milletinin yardımcısı olsun” diyerek açıklamasını bitirdi.

Yorumlar (0)
28
parçalı az bulutlu