Cüneyt Özdemir'den ABD'li senatöre tepki!

Gazeteci Cüneyt Özdemir, ABD'li senatör Lindsey Graham'ın Barış Pınarı Harekâtı'nın başlamasının ardından yaptığı paylaşıma tepki gösterdi.

GÜNDEM 10.10.2019, 09:56 10.10.2019, 10:04
Cüneyt Özdemir'den ABD'li senatöre tepki!

ABD'li senatör Lindsey Graham, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik Barış Pınarı Harekâtı'nı başlatmasının ardından, Twitter hesabından skandal bir paylaşımda bulundu.

Graham, yaptığı paylaşımda, "Erdoğan ve insanlık aynı cümleye ait değil. En kötüsü henüz gelmedi." ifadelerini kullandı.

"FOX TV Kürtler üzerinden Trump'a çakıyor"

Gazeteci Cüneyt Özdemir, Graham'ın bu paylaşımına "ABD'de durum o kadar acayip bir hale geldi ki, Trump'ın bir numaralı destekçisi FOX TV Kürtler üzerinden Trump'a çakıyor, Türkiye'nin düne kadar bir numaralı savunucusu Cumhuriyetçi vekil retweetliyor, Trump düşmanı CNN muhabirleri bu yorumlara destek veriyor. Ortalık toz duman.." karşılığını verdi.

"Bir anda 180 derece döndü"

Özdemir, paylaşımında, "Bu vekil Lindsey Graham daha bir kaç ay önce Türkiye'de Erdoğan ile Fazıl Say konserine gidecek kadar yakındı. 4 yıl önce senatoda YPG'yi silahlandıran Amerikalı bürokratları azarlıyordu. Bir anda 180 derece döndü? Türkiye aleyhtarı kampanyanın öncülüğünü üstlendi. Sahi n'oldu?" ifadelerine de yer verdi.

"Başrolde Rıza Sarraf var"

Özdemir, diğer bir paylaşımında da "ABD derin devleti yeni bir sızıntı ile Trump ile Erdoğan arasında bağ kurmaya çalışıyor. Bu sefer başrolde Rıza Sarraf var! Trump'ın görevden alınması için eski defterleri açıyorlar. Gerçi pek de eski sayılmaz! Giuliani ise bir taşla iki kuş vurma çabası!" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)
12
açık