Cumhurbaşkanı ödeneği ek bütçeden çıkarıldı

Cumhurbaşkanı ödeneğinde yükselişe olanak sağlayan 'Cumhurbaşkanı ödeneğinin yüzde 20,2 oranında yükseltilmesine' dair ifade, 2022 senesi ek bütçe teklifinden çıkartıldı.

GÜNDEM 29.06.2022, 01:03 Koray
Cumhurbaşkanı ödeneği ek bütçeden çıkarıldı

Meclis Genel Kurulu'nda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasının bulunduğu 2022 Senesi Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile İlişkili Cetvellerinde Değişiklik Gerçekleştirilmesine İlişkin Kanun Teklifi'nin maddeleri üzerindeki görüşmeler devam ediyor.

Cumhurbaşkanı ödeneği madde metninden çıkartılacak

Kabul gören önerge doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığı bütçesinde geçen 'Cumhurbaşkanı Ödeneği-01.08' ekonomik koduna sahip tertip dışında olmak kaydıyla merkezi yönetim çerçevesindeki kamu idarelerinin bütçelerinde geçen 'Çalışan Giderleri-01' ile 'Sosyal Güvenlik Kurumlarına Verilen Devlet Primi Giderleri-02' ekonomik kodlarını kapsayan tertiplere başlangıç ödeneklerinin yaklaşık olarak yüzde 40,5'i oranında ödenek ilave edilecek. Bununla ilişkili olarak maddeye bağlı olan cetvelde geçen tutarlarda da değişiklik yapılacak.

Önergeyle birlikte cumhurbaşkanı ödeneğinin yaklaşık olarak yüzde 20,2 oranında yükseltilmesini düzenleyen ifadelerin madde metninden çıkartılması ve Cumhurbaşkanlığı ödeneğinde yükseliş yapılmaması hedefleniyor.

Yorumlar (0)
25
açık