Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgelerine yardımları açıkladı: 50 milyon TL ödenek ayrıldı 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki yetkililer, yangından etkilenen Antalya’da basın açıklamasında bulundu. Açıklamada bölge halkına yapılacak yardımlar bildirildi. 

GÜNDEM 31.07.2021, 17:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan, yangın bölgelerine yardımları açıkladı: 50 milyon TL ödenek ayrıldı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yangınların hala devam ettiği Manavgat’ta incelemelerde bulundu. Ardından Bakanlar ile basının karşısına geçen Erdoğan, yapılacak yardımlar hakkında bilgi verdi. 

Yangından etkilenen vatandaşlar ve bölgeler için her türlü kolaylığın sağlanacağını belirten Erdoğan, 50 milyon TL’lik yardım yapılacağını söyledi. Hasar gören evler için kira yardımı yapılacak 

Erdoğan, hasar gören ya da yanan yerler için kira yardımının yapılacağını; yıkılan evler için de onarımların ve tekrar inşaların bir ay içinde başlayacağını aktardı. Yeni yapılacak evler, bölgenin mimarisine uygun şekilde deposu ve ahırıyla inşa edilecek. Kredi ve SGK prim ödemeleri 

Erdoğan, afet bölgesindeki SGK primlerinin, vergilerin, esnaf kredilerinin ve tarım kredilerinin taksitlerinin erteleneceğini duyurdu. Ayrıca afet bölgelerinde ikamet eden kişilere faizsiz esnaf kredilerinin verileceğini de belirtti.  

Yorumlar (0)
20
açık