Cumhurbaşkanı Erdoğan Tacikistan'da

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Tacikistan'da gerçekleşecek zirveden önce mevkidaşı İmamali Rahman ile bir araya geldi.

GÜNDEM 15.06.2019, 09:53 Banu Fırıncılar
Cumhurbaşkanı Erdoğan Tacikistan'da

Erdoğan, Asya'da İşbirliği ve Güven Arttırıcı Önlemler Konferansı (CICA) 5. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi'ne katılmak üzere Tacikistan Cumhuriyeti'nin başkenti Duşanbe'ye gitti. Zirveden önce Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda bir araya gelen Erdoğan'ın görüşmesi yaklaşık yarım saat sürdü.

Zirvenin Dönem Başkanı ve Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman, toplantıdan önce liderleri Didor Salonu'nda tokalaşarak karşıladı.

CICA aile fotoğrafında hazır bulunan Erdoğan, fotoğraf çekimi sırasında Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev'in arasında yer aldı, ardından diğer devlet başkanlarıyla zirvedeki oturuma geçti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, oturum başlamadan önce Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile ayaküstü sohbet etti.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun da görüşme sırasında Erdoğan'ın yanında hazır bulundu.

Liderler, Tacikistan Cumhurbaşkanı Rahman'ın 5. CICA Zirvesi katılımcıları onuruna vereceği resmi resepsiyona katılım gösterecek. 

Yorumlar (0)
açık