Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kardeşim’ sözleriyle İran’a başsağlığı mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopter kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve diğerleri için başsağlığı mesajı yayımladı.

GÜNDEM 20.05.2024, 10:50 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Kardeşim’ sözleriyle İran’a başsağlığı mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla dün uçak kazasında hayatını kaybeden İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekiler için başsağlığı mesajı yayımladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçirdiği helikopter kazasında maalesef vefat ettiğini öğrendiğimiz, değerli mevkidaşım, kardeşim, İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” ifadelerini kullandı.                                                                           

Komşumuz İran’ın yanında olacağız

Merhum Reisi ile aynı helikopterde hayatını kaybeden İran Dışişleri Bakanı ve diğer kişilere de Allah’tan rahmet dileyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, başta İran İslam Cumhuriyeti’nin Dinî Lideri Sayın Ali Hamaney olmak üzere, dost ve kardeş İran halkına, hükûmetine, Sayın Reisi’nin ve diğer merhumların ailelerine en derin taziyelerini ilettiğini vurguladı. Görevde olduğu süre boyunca İran halkının ve bölgemizin huzuru için verdiği çabalara bizzat şahitlik ettiğini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, paylaşımına “Sayın Reisi’yi saygıyla ve minnetle yâd ediyorum. Türkiye olarak pek çok kez olduğu gibi bu zor ve müessif günlerinde de komşumuz İran’ın yanında olacağız” notunu düştü.

Yorumlar (0)