Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması: Kararları kimin verdiğini duyurdu

MKYK toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'e karışmadığını ve kararları kendisinin verdiğini söylediği öğrenildi.

GÜNDEM 09.11.2023, 11:04 09.11.2023, 11:08 Şeyda Gül
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Mehmet Şimşek açıklaması: Kararları kimin verdiğini duyurdu

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, MKYK toplantısında yerel seçim startını resmi olarak verdi. “Hiçbirimiz, ben dahil buradaki hiç kimsenin kişisel menfaatleri ön planda olmayacaktır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’de böyle bir şey olmaması gerektiğini vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim davamız kişisel menfaatlerden ve her şeyden daha üstündür. Seçim startını veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Ben Mehmet Bey’e karışmıyorum

Hürriyet’in aktardığı habere göre, toplantıda bir MKYK üyesi, narenciyede son 30 yılın en çok hasadının olduğunu söyledi. Ancak maliyetlerin çok yükseldiğini belirten MKYK üyesi, destek verilmesi gerektiğini savundu. Bunun üzerine açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mehmet Bey nerede? Ben Mehmet Bey’e karışmıyorum, o kendisi karar veriyor” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan sözü Bakan Şimşek’e bıraktı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözü Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e bırakmasının ardından Şimşek, narenciye konusunda üreticiye uzun yıllardır destek verildiğini belirtti. Bakan Şimşek, yine de ellerinden geleni yapacaklarını ama bununla ilgili bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.

Erdoğan'ın Şimşek'i uyardığı iddia edilmişti

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüksek faize karşı olduğunun bilinmesi sebebiyle, göreve geldiğinden bu yana faiz artışını destekleyen Hazine Bakanı Şimşek'e karışıp karışmadığı merak konusu olmuştu. Son olarak politika faizinin yüzde 40'a yükseltilmesine karar verilmesinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bakan Şimşek'i uyardığı iddia edilmişti. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada ise bu iddia yalanlanmıştı.

Yorumlar (0)