Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'ya gidecek

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Brüksel'de, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşecek, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul edecek. Görüşmelerde İdlib özelinde Suriye'deki gelişmelerin yanı sıra bölgesel ve uluslararası meseleler konuşulacak.

GÜNDEM 09.03.2020, 11:00
Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'ya gidecek

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamaya göre, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel'in davetine icabetle, bugün Brüksel'e günübirlik bir çalışma ziyaretinde bulunacak.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Avrupa Birliği Konseyi Başkanı Charles Michel ile görüşmesine Avrupa Birliği Komisyonu Başkanı Ursula Von Der Leyen de hazır bulunacak.

Görüşmede, Türkiye-AB (Avrupa Birliği) arasındaki ikili ilişkiler gözden geçirilerek, iş birliğinin geliştirilmesine yönelik adımlar değerlendirilecek.

İdlib özelinde Suriye'deki güncel gelişmelerin yanı sıra göç konusunun da gündeme getirileceği görüşmelerde, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında fikir alışverişinde bulunulması da bekleniyor.

Ziyaret nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'i kabul etmesi de öngörülüyor.

Yorumlar (0)
30
açık