Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin’in Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cuma namazı çıkışı gazetecilerin sorularını yanıtladı. Rusya lideri Vladimir Putin’in Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama yapan Erdoğan, ‘‘Sanırım ziyaret ağustos ayı içinde gerçekleşecek’’ dedi.

GÜNDEM 04.08.2023, 14:14 04.08.2023, 14:46 Özgü Kübra
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Putin’in Türkiye’ye geleceği tarih belli oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kerem Aydınlar Camii'nde kıldığı cuma namazı çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Seçim çalışmalarından Putin’in Türkiye ziyaretine kadar birçok önemli konuya değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasından satır başları ise şöyle:

Erdoğan: Seçim hazırlıkları başladı

Türkiye genelinde hazırlanan seçim programına göre çalışmalar başlamış durumda. Türkiye'yi tarıyoruz ve taramaya da devam ediyoruz. En iyi adayın kim olduğunu tespit ederek, seçimlerden en başarılı şekilde çıkmayı istiyoruz.

‘‘Putin, ağustos ayından Türkiye’ye gelecek’’

Bu konuda tarih henüz netleşmedi. Görüşmeler devam ediyor. Söz konusu görüşmeler çerçevesinde ziyaret, ağustos ayı içinde inşallah gerçekleşecek.

Biliyorsunuz ki biz bu konuda Rusya devleti ile aynı çizgideyiz. Yani Rusya'dan Karadeniz koridoru üzerinden gelecek tahılların bizde una dönüştürülerek, buradan da un olarak fakir Afrika ülkeleri ile az gelişmiş ülkelere naklini yapacağız. Hatta şu anda bile gıda tarım hayvancılık bakanlığımız söz konusu adımları atmaya başladı. Fakir ülkelere bu desteğimizi sağlamaya devam edeceğiz.

Bu Fransa'nın ilk işi değil. Ruanda'da ve Cezayir'de yaptığı uygulamalar dünya kayıtlarında hala mevcut. Uranyum sevkini, altın sevkini şu an Fransa'ya durdurmuş durumdalar. Bu durum yıllardan beri bu ülkelere yönelik yapılan zulmün karşılığıdır. Bizler onlarla olan olumlu ilişkilerimizi sürdürmeye çalışıyoruz.

TSK'da ilk kadın amiral

Ben bu atamadan dolayı çok mutlu oldum. Bir kızımın amiralliğe terfi etmiş olması beni çok mutlu etti. İlk kez silahlı kuvvetlerde bir kızımızın albaylıktan amiralliğe terfi etmesine şahit oluyoruz. Bu ayrı bir güzellik. Kendisini başarılarından dolayı tebrik ediyorum.

Yorumlar (0)