"Çipras yanlış tutum içinde"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Milletimizin verdiği mesaj, partimiz tarafından tüm yönleriyle ele alınacak. Seçim sonuçları değerlendirilecektir." dedi.

GÜNDEM 25.06.2019, 18:12 25.06.2019, 20:28 Hakan Öksüz
"Çipras yanlış tutum içinde"

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sonrası önemli açıklamalar yaptı.

İşte açıklamalardan satır başları:

"Sonuç olarak İstanbul halkı böyle bir karar vermiştir. Karar başımızın üzerindedir. Her seçimden sonra hem süreç hem sonuca gösterdiğimiz saygıyı sürdürüyoruz. Türkiye'nin en büyük gücü milli iradenin yönlendiriciliğiyledir. 

Arzumuz arkadaşlarımızın, dostlarımızın, teşkilatlarımızın hiçbir oyunun heba olmamasıydı. Son seçimlerde milli irade berrak bir biçimde tecelli etmiştir."

"SONUÇLARI SAYGIYLA KARŞILIYORUZ"

"Netice itibari ile 31 Mart seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak büyük bir başarıya imza atmış olduk. Bu çerçevede çıkardığımız sonuçlar olduğunu gibi yenilenen seçim için de çıkarımlarımızı yapacağız. Son seçimlerde sonuç net olarak ortaya çıkmıştır. Sonucu tabii ki saygıyla karşılıyoruz."

YUNANİSTAN'A SERT ÇIKIŞ

"AB, Rum tarafının yanlış politikalarına sessiz kalmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bu tip söylemlere prim vermeyeceği açıktır. 

Tek taraflı olarak buradaki kaynaklara el koymaya çalışıyorlar. Yunanistan Başbakanı yanlış tutum içinde. Türkiye ile Avrupa Birliği'ni karşı karşıya getirmeye çalışıyor.

Yunanistan Başbakanını uyarıyoruz. 'Türkiye sondaja başladığı andan itibaren ağır bedeller öder.' gibisinden altı boş ifadeler kullanmaktan vazgeçmelidir. Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı saygılı bir dil kullanmalıdır. Türkiye, ne kendi egemenlik haklarından, ne de KKTC'nin haklarından vazgeçmeyecek.Yunanistan, Türkiye'nin iyi komşuluğunun kıymetini bilmelidir."

Yorumlar (0)
23°
parçalı bulutlu