CHP'li Tanju Özcan, Bolu'dan Ankara'ya yürüyecek

CHP'den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, 3 Temmuz'da Bolu'dan Ankara'ya yürüyüş başlatacağını kaydetti. "Adalet ve Değişim Yürüyüşü" temalı yürüyüşün sonunda CHP Genel Merkezi'ne varacağını belirten Özcan, "Sadece genel başkan değişiminden bahsetmiyorum. Topyekun bir değişim gerekiyor. Amacım siyasi şov değil." dedi.

GÜNDEM 23.06.2023, 17:39 Hakan Öksüz
CHP'li Tanju Özcan, Bolu'dan Ankara'ya yürüyecek

Seçimlerin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrıları yapan CHP'li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu'dan Ankara'ya yürüyecek. CHP'den kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilen Özcan, 3 Temmuz'da "Adalet ve Değişim Yürüyüşü" için yola düşeceğini duyurdu. 

"Burada bahsettiğimiz sadece genel başkan değişimi değil"

Yaptığı basın açıklamasıyla yürüyüşü duyuran Tanju Özcan, "Burada bahsettiğimiz sadece genel başkan değişimi değil. Topyekun bir değişim gerekiyor. Tüzük, MYK, parti meclisi ve 2008'den beri hiç değişmeyen parti programı değişmeli." dedi.

"İhraç kararını danışmanımdan öğrendim"

Partiden ihraç edilmesine ilişkin kararı danışmanından öğrendiğini vurgulayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Sebebinin sosyal medyadaki paylaşımlarım ve kamuoyu açıklamalarım olduğunu öğrendim. Hangi paylaşımlarımın buna sebep olduğunu bilmiyorum. Adalet için 500 kilometre yürüyen ve adaletten söz eden Sayın Genel Başkan'ın yönettiği parti işte bu durumda. Disipline verdikleri kişiyi somut bir şeyle suçlamıyorlar. 'Değişimden bahsetmek senin ne haddine?' diyeceklerine 'yaptığı paylaşımlar' yazabiliyorlar sadece." ifadelerini kullandı.

"Kendi mahallemizde değişimi başlatmazsak..."

Tüm bu gelişmelerden sonra Bolu'dan yola çıkarak Ankara'daki CHP Genel Merkezi'ne yürüme kararı aldığını vurgulayan Özcan, "Köroğlu'nun diyarından 3 Temmuz'da yürüyüşe başlayacağız. Ankara'ya kaç kişiyle varırım? Ne olur ne biter? Bunları hesaplamadım, bilmiyorum. Kendi mahallemizde değişimi başlatmazsak Türkiye'de adaleti sağlayamayız. Yürüyüşün temel felsefesi bu." dedi.

"Sayın Kılıçdaroğlu gibi beni karşılasın diye yola çıkmıyorum"

CHP'de yaptığı değişim çağrılarının sonuca varmasını arzu ettiğini belirten Özcan, "CHP'nin yeniden bir umut olabilmesi için kendimi feda etmeye hazırım. Koltuk derdine düşme gününde değiliz. Siyasi mevkidaşlarıma bu mesajı vermek istiyorum. Gün, elini masaya vurma ve doğruları söyleme günü. Ben Sayın Kılıçdaroğlu gibi yüz binlerce kişi beni karşılasın diye yola çıkmıyorum. Amacım siyasi şov değil. Samimi duygularla Ankara'ya zor bir yürüyüş başlatacağım. 10 günde yürüyüşün biteceğini düşünüyorum." değerlendirmelerinde bulundu. 

Yorumlar (0)