CHP'den "Atatürk" dizisi kararına tepki: "Boykot edelim"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Disney Plus platformunun "Atatürk" dizisi kararıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. "Dışişleri Bakanlığı niye tepki göstermiyor?" diyen Öztrak, "Bu karardan dönülmemesi halinde Disney Plus platformunu boykot edelim ve üyelikleri sonlandıralım." çağrısında bulundu.

GÜNDEM 03.08.2023, 14:35 04.08.2023, 09:53 Hakan Öksüz
CHP'den "Atatürk" dizisi kararına tepki: "Boykot edelim"

Disney Plus platformunun "Atatürk" dizisini platformunda yayımlamama kararı, Türkiye'den tepkiyle karşılandı. Devletin üst düzey yetkililerinin yaı sıra pek çok ünlü isim, Disney Plus'ın kararını eleştirdi.

"Dışişleri Bakanlığı niye tepki göstermiyor?"

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, "Atatürk" dizisi ile ilgili kararı yorumladı. Ermeni lobisinin, bu kararın alınmasında etkili olduğuna dair iddiaların bulunduğunu hatırlatan Öztrak, "Platforöun yöneticileri, bu kararla birlikte nefret suçuna ortak olmuştur. Dışişleri Bakanlığı, bu durumun asıl sorumlusudur. Buna rağmen hiç açıklama yapmamıştır." dedi.

"Karadan dönmezlerse boykot edelim"

Disney Plus platformunun bu kararı değiştirmemesi halinde boykot edilmesi gerektiğine değinen Öztrak, "Parti örgütümüze ve tüm vatandaşlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Bu karardan dönülmemesi halinde Disney Plus platformunu boykot edelim ve üyelikleri sonlandıralım." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)