Cezaevi yönetiminden flaş Seçil Erzan kararı!

Ünlü futbolcuların da aralarında bulunduğu birçok kişiden 'Fatih Terim fonu' adı altında para topladığı iddia edilen Seçil Erzan ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Seçil Erzan'ın koğuşu değiştirildi.

GÜNDEM 13.06.2024, 15:14 13.06.2024, 15:17 Buse Önder
Cezaevi yönetiminden flaş Seçil Erzan kararı!

Yüksek getiri sağlayan güvenilir bir fon olduğunu iddia eden ve Fatih Terim gibi ünlü isimlerin de bu fona dahil olduğunu belirten banka şube müdürü Seçil Erzan, aralarında tanınmış futbolcular Arda Turan, Fernando Muslera, Emre Belözoğlu ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu 29 kişiyi yaklaşık 25 milyon dolar ve 7 milyon 384 bin lira dolandırmakla suçlanıyor. Erzan, şu anda suç örgütünün paralarını aklamakla yargılanan Bahar Candan ile birlikte Marmara Cezaevi'nde tutuklu olarak yargılanıyor.

Bir kez hastaneye kaldırıldı

Uygun fiyatlı otomobil vaatleriyle birçok kişiyi dolandırdığı iddia edilen çeteye üye olmaktan tutuklanan Nihal ve Bahar Candan kardeşler de Seçil Erzan ile aynı koğuşta kalıyordu. Ancak Nihal Candan, sağlık sorunları nedeniyle geçtiğimiz haftalarda cezaevinden tahliye edildi. Nihal Candan’ın cezaevinden tahliye edilmesi, kardeşi Bahar Candan’ın psikolojisini olumsuz etkiledi.

Bahar Candan, bu süreçte bir kez hastaneye kaldırıldı.

Koğuşta sinir krizi geçirdi

Kardeşinin tahliyesi sonrası psikolojik durumu kötüleşen Bahar Candan, koğuş arkadaşı Seçil Erzan ile sık sık tartışmaya başladı. İddiaya göre, daha önce iyi anlaştığı Erzan ile kavga eden Bahar Candan, ağır hakaretlerde bulundu. Bahar Candan, Seçil Erzan'a "Dolandırıcı" diyerek bağırdı.

Erzan ise "Sen de aynı suçtan buradasın" şeklinde karşılık verince, Bahar Candan sinir krizi geçirdi. Görevli memurlar ikiliyi sakinleştirdi ve Erzan’ın şikayeti üzerine tutanak tuttu. İki taraf da revire götürüldü ve avukatları koğuşların ayrılması için dilekçe verdi.

Bir sürü konuda anlaşmazlık yaşandı

CNN Türk muhabiri Merve Tokaz’ın aktardığı bilgilere göre, Seçil Erzan ve Bahar Candan aylardır Türkiye’nin gündeminde yer alıyor. Nihal Candan’ın tahliyesinden sonra Seçil Erzan ve Bahar Candan arasında çeşitli anlaşmazlıklar ortaya çıktı. Bu anlaşmazlıkların ilki, ışığın kapatılma saatleri üzerineydi. Seçil Erzan geç saatlere kadar çalışmak istediği için ışıkları açık tutmak istiyordu, Bahar Candan ise uyumak için ışıkların kapatılmasını talep ediyordu.

İkili arasında televizyon izleme konusunda da anlaşmazlıklar yaşandı. Bahar Candan sürekli televizyon izlemek isterken, Seçil Erzan televizyonu izlemek istemiyor ve hatta sesini bile duymak istemiyordu.

Avukatlarının devreye girmesiyle Seçil Erzan’ın koğuşunun değiştirilmesi talebi kabul edildi ve Erzan, tek kişilik bir koğuşa alındı. Yeni koğuşunda televizyon ve buzdolabı istemeyen Erzan, sadece kitap talebinde bulundu.

Ev hapsi isteminde bulundu

Seçil Erzan’ın yargılandığı davada önemli bir gelişme yaşandı. Erzan, cezaevinde bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunuyor. Ancak annesinin %94 engelli olması ve sağlık sorunları nedeniyle yaşadığı psikolojik rahatsızlık gerekçe gösterilerek, avukatları cezaevindeki hapsinin ev hapsine çevrilmesi için 41. Ceza Mahkemesi'ne dilekçe sundu. Mahkeme bu talebi kabul ederse, Seçil Erzan tutuklu olduğu süreyi ev hapsinde geçirecek.

Yorumlar (0)