Çelik: KKTC bir varoluş davasıdır!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 36. yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "KKTC hem bir varoluş davasıdır hem de Kıbrıs Türklerinin vazgeçilmez haklarının hukuki ve siyasi statüsüdür. Buna karşı AB’nin mahalle dayanışması ile davranması kabul edilemez." ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 15.11.2019, 17:26 15.11.2019, 17:52 Banu Fırıncılar
Çelik: KKTC bir varoluş davasıdır!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) kuruluşunun 36. yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Çelik, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kıbrıs Türkü’nün ve hepimizin davasının taçlandığı günün yıldönümü kutlu olsun. KKTC, Kıbrıs Türkü'nün silinemez varlığının ve haklarının damgasıdır." ifadesini kullandı.

Kıbrıs Türk varlığının ve vazgeçilmez haklarının her zaman kararlılıkla korunacağını belirten Çelik, "KKTC'nin kurulması ve varlığını sürdürmesi için eşsiz fedakarlıklarda bulunan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyoruz, kahraman gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz." açıklamasında bulundu.

"Türkiye’ye karşı yaptırım peşinde koşan AB mesajımızı iyi anlamalı"

Çelik, masada ve sahada, müzakerelerde ve Doğu Akdeniz’de KKTC'nin haklarının tavizsiz bir kararlılıkla korunacağını vurgulayarak, "Özellikle bugünlerde, KKTC ve ülkemiz aleyhine Doğu Akdeniz’de fiili durum oluşturmaya çalışanlar Kıbrıs Türkü’nün ve Türkiye Cumhuriyeti’nin mesajını iyi anlamalıdırlar. Türkiye’ye karşı yaptırım peşinde koşan Avrupa Birliği mesajımızı en iyi anlaması gereken odaktır." ifadelerine yer verdi.

"AB'nin mahalle dayanışması ile davranması kabul edilemez"

KKTC'nin hem bir varoluş davası hem de Kıbrıs Türklerinin vazgeçilmez haklarının hukuki ve siyasi statüsü olduğuna dikkat çeken Çelik, "Buna karşı AB’nin mahalle dayanışması ile davranması kabul edilemez." diye ekledi.

Yorumlar (0)
hafif yağmur