Çavuşoğlu: “Lavrov beni dün gece aradı”

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un kendisini gece saatlerinde aradığını ifade ederken çok yakında gelmesi muhtemel olan tahliye haberini verdi ve “Güzel gelişmeleri bekliyoruz.” sözlerini sarf etti.

GÜNDEM 15.03.2022, 13:32 Başak Çetin
Çavuşoğlu: “Lavrov beni dün gece aradı”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, gündem hakkında kısa değerlendirmeler yaptığı bir konuşma gerçekleştirdi. Ukrayna-Rusya arasındaki gündeme değinen Çavuşoğlu, Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov’un kendisini gece saatlerinde aradığını aktardı. Yakın zamanda güzel haberleri beklediklerini ifade eden Çavuşoğlu, olumlu sinyaller verdi.

“Bugün veya yarın için güzel haberleri bekliyoruz”

“Bugün ya da yarın için güzel haberleri bekliyoruz. Bu haberlerin tahliyeler hakkında olacağını öngörüyoruz.”“Camiye sığınan vatandaşlarımızın sıkıntısı yok”

Camiye sığınan Türk vatandaşları hakkında konuşan Çavuşoğlu, bazı basın organlarında yer aldığı gibi gıda sıkıntısının yaşanmadığını kaydetti. Şimdiye kadar Ukrayna’dan 14 bin 800 kadar insanın Türkiye’ye tahliye edildiğini duyuran Dışişleri Bakanı, tahliyelerin devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
17
hafif yağmur