Bursa’da şantaj yapan gazeteci tutuklandı

Bursa’da gazeteci kimliğini şantaj aracı olarak gören yerel bir gazetenin sahibi olan Necmi İnce, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne şantaj yaparak 5 milyon TL. para istedi. Çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanan İnce, kısa bir süre önce de bir iş adamından aynı şekilde para isteyerek yakalanmış ve 1 yıl 8 ay hapis cezası almıştı.

GÜNDEM 29.10.2021, 09:32 30.10.2021, 09:00
Bursa’da şantaj yapan gazeteci tutuklandı

Bursa’da gazetecilik yaparak hayatını kazanan ve sosyal medyada kendi hesaplarında köşe yazarak hayatını kazanan Necmi İnce iddialara göre, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nden olumsuz haber yazmama ve köşe yazılarında aleyhte yazmamaya karşılık 5 milyon TL. para talep etti. Belediye bu tehdit üzerine hemen yetkili mercilere başvurdu. Hemen soruşturma açan savcılık, verdiği talimat ile İnce hakkında yakalama kararı çıkarttı. Kararın hemen ardından Üsküdar’da polis ekiplerinin yakalayarak gözaltına aldığı İnce, mahkemeye çıkarıldı, ardından da tutuklanıp cezaevine gönderildi.

Bu ilk olayı değil

Öte yandan söz konusu kişi Necmi İnce, geçen sene yine aynı tarihlerde Bursa’nın İznik ilçesinde yaşamakta olan bir iş adamının yapmakta olduğu kaçak olarak villaları gazetesinde yayınlamama karşılığında şantaj yapmış, iş adamının kendisini şikayet etmesi üzerine içi para dolu çantayı almak üzereyken benzin istasyonunda polisler tarafından suçüstü yakalanmıştı. O anlar da kameralara saniye saniye yansımıştı. Çıkarıldığı mahkemenin hemen ardından tutuklanan ve bir süre hapiste kalıp serbest kalan İnce, 1 yıl 8 ay hapis ve 10 bin TL. tutarında para cezası almış ve daha sonra denetimli serbestlik kararı ile dışarı çıkabilmişti.  

Yorumlar (0)