Burhan Kuzu: Ben istedim, Tayyip Bey izin vermedi!

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi" dedi.

GÜNDEM 11.12.2019, 17:52
Burhan Kuzu: Ben istedim, Tayyip Bey izin vermedi!

Eski AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Burhan Kuzu, önemli açıklamalar yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın herkese bir makam verdiğini söyleyen Burhan Kuzu, "Ben üç dönemde Meclis Başkanı olayım dedim. Tayyip Bey izin vermedi. Seçimle gelen bir yerdi. Temayül yapıldı en çok oyu da ben aldım. Benimle arasında bir sorunda yok. Ben dobra bir adamım" diye konuştu.

"Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum"

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yeni parti kurma çalışmaları hakkında konuşan Kuzu, "Bu isimler makamda iken neden parti kurma çalışmaları içerisinde olmadılar. Makamlarını kaybedince bu işe giriştiler. Ben parti kurmalarını doğru bulmuyorum. Parti kurmak bir çözüm yolu değil, rüzgarın esmesi yani boşluğun olması gerekir. Rüzgar esmezse parti tutmaz, yeni oluşumlarda da bu rüzgarı görmüyorum. Oylar bölünerek bir yere varılamaz"  ifadelerini kullandı.

"Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil"

Şehir Üniversitesi üzerinden yaşanılan tartışmalara da değinen Burhan Kuzu, "Şehir Üniversitesi iyi eğitim veren bir üniversite. Ancak ortada bir borç var ve bu borç ödenmek zorunda. Bunun sorumlusu Cumhurbaşkanı Erdoğan değil, üniversitenin yöneticileridir" dedi.

Abdüllatif Şener neden ayrıldı?

Kuzu, Abdüllatif Şener’e eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal tarafından Cumhurbaşkanlığı ışığı yakıldığı için AK Parti'den ayrıldığını belirtti.

Yorumlar (0)
23
parçalı az bulutlu