Bulgar vatandaşlar ucuz ilaç için Tekirdağ’a akın etti!

Bulgar vatandaşları ucuz ilaçlar için Tekirdağ’a akın etti. Ülkelerinde bulamadıkları ilaçlar için Tekirdağ’a gelen Bulgar vatandaşları burada ihtiyaçlarını karşıladılar. Bulgar turistlere eşlik eden Şükrü Çetin fiyatlar Türkiye’de daha uygun geldiği için Bulgar vatandaşların Tekirdağ’a geldiğini söyleyerek ilaçları aldıktan sonra şehir merkezinde yer alan alışveriş merkezlerine gideceklerini ifade ettiler.

GÜNDEM 14.05.2022, 16:50 15.05.2022, 12:14 Tayfur Bal
Bulgar vatandaşlar ucuz ilaç için Tekirdağ’a akın etti!

Bulgar turistlerin rotasını Edirne’den Tekirdağ’a çevirmesi adına Süleymanpaşa Belediyesi tarafından aylar öncesinde yapılan çalışma meyvelerini vermeye başladı. rotasını Tekirdağ’a çeviren turistler burada yer alan eczanelerden ülkelerinde bulamadıkları ilaçları alıyorlar. Bölgede yer alan eczanelerde zaman zaman uzun kuyruklar oluşurken ilaçlarını alan turistler daha sonra şehir merkezine giderek buradan alışveriş yaptılar.

“Oldukça yoğun bir talep var”

Tekirdağ’a gelen Bulgar turistlere rehberlik eden Şükrü Çetin şu açıklamalarda bulundu:

Çoğu ilaç Bulgaristan’da olmadığı için Bulgar vatandaşlarına burası daha uygun geliyor. Bu yüzden oldukça yoğun bir talep var. Her türlü ilaca talep gösteriyorlar çünkü bazı ilaçlar orada bulunmuyor. Bazılarını da pahalı olduğu için alamıyorlar bu nedenle buraya gelmeyi tercih ediyorlar. Daha sonra alışveriş yapmak için şehir merkezine gidip oradan da sahile gidecekler. Tekirdağ’ın ne kadar güzel bir şehir olduğunu biliyorlar daha önceden de araştırma yapmışlar. Gıda, tekstil ve mobilya gibi bütün ürünlere ilgi gösteriyorlar.

“Orada bulamadıkları ya da almaya fırsatı olmadıkları ürünleri buradan alacaklar”

Turist kafilesine rehberlik eden Mehmet Zeki Gönenç ise şu açıklamalarda bulundu:

Bulgaristan’da Varna’da arkadaşlarımız bulunuyor. Hepsi Bulgaristan’dan gelen Bulgar arkadaşlarımız. Ülkemizi ve Tekirdağ’ı ziyaret ettiler. Orada bulamadıkları ya da almaya fırsatı olmadıkları ürünleri buradan alacaklar. Biz de insani olarak burada yardımcı olmaya çalışıyoruz. Ben kendim Tekirdağlıyım. Bulgaristan Varna’ya giderek onları gördüm gayet iyi insanlar hepsi. Hepsinden memnunuz. Şu an onları burada misafir ediyoruz. İlaç alımları dışında şehir merkezine de gidecekler. Alışveriş yapacaklar. Türkiye’nin ve Tekirdağ’ın mallarını beğeniyorlar. Bu insanlar Edirne’ye de geliyorlar. Bugün burada onlarla birlikteyiz.

Yorumlar (0)
18
açık