Bu fotoğraf çok şey anlatıyor 

Muğla yangını için bölgeye koşan halk ve itfaiye ekipleri saatler boyunca yangınla mücadele etti. Yorgun düşen grubun bir kısmı müdahaleye devam ederken bir kısmı da toprak zeminde uyuyarak dinlendi. Vatandaşlar tarafından çekilen bu fotoğraf, duygusal anlar oluşturdu. 

GÜNDEM 04.08.2021, 16:17 06.08.2021, 09:22 Başak Çetin
Bu fotoğraf çok şey anlatıyor 

Muğla Seydikemer’de çıkan orman yangını için hem itfaiye ve orman çalışanları hem de bölge halkı müdahalede bulundu. Saatler boyunca yangının söndürülmesi için çaba sarf edenler, dinlenmek için yine sahip çıktıkları vatan toprağını tercih etti. 

Milli mücadelenin simgesi 

Bölgede söndürme çalışmaları sırasında yorgun düşen vatandaşların ve görevlilerin toprak üzerinde uyuyarak dinlendiği anlar, vatandaşlar tarafından görüntülendi. Çekilen bu duygusal fotoğraf, “milli mücadelenin simgesi” olarak hafızalardaki yerini aldı. 

Halk, su tankerleriyle desteğe geldi 

Su tankerleri ve traktörüyle itfaiye ekiplerine desteğe gelen halk, sabahın ilk ışıklarına kadar ormanını korumak için verdiği savaşta yorgun düştü. Dayanışma örneği olarak yayınlanan bu fotoğraf, kısa sürede sosyal medyanın en çok konuşulanlarından oldu. 

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu