Boğaziçi'ndeki gösteriye polis müdahalesi: 45 gözaltı

Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen izinsiz gösteriye polis müdahale etti. Polisin dağılma çağrısına mukavemet gösteren 45 kişi gözaltına alındı.

GÜNDEM 23.10.2021, 08:06 24.10.2021, 09:27 Ömer Aksan
Boğaziçi'ndeki gösteriye polis müdahalesi: 45 gözaltı

Boğaziçi Üniversitesi'nde izinsiz gösteri düzenledikleri gerekçesiyle polis ekipleri tarafından dağılma çağrısı yapılan grup, polisin bu çağrısına mukavemet gösterdi.

45 gözaltı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, Boğaziçi Üniversitesi’nin güney yerleşkesinde, izinsiz bir şekilde bir araya gelen gruba dağılma çağrısı yaptı. Dağılma çağrısı yapan güvenlik ekiplerine mukavemette bulunan göstericilerden 45 kişi gözaltına alındı. Olayda gözaltına alınan 45 kişinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği kaydedildi.

Üniversiteden açıklama

Konuya ilişkin Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğünden yapılan açıklamada, “Üniversitede eğitim-öğretim düzenini bozmaya ilişkin eylemler gerçekleştiren bir grup öğrencinin, Rektörlük binasının giriş-çıkışını kapatarak, binanın önünü işgal etmek için çadır kurmak istediği” ifade edildi. Öte yandan açıklamada, “Bazı gruplar tarafından daha önce düzenlenen ve görevlilere tehdit teşkil eden ve kamu malına zarar veren eylemler ile yakın zamandaki fiili ve sözlü saldırılar sebebiyle Rektörlük binası çevresinde toplu eylemlere izin vermeme kararı alındığı” hatırlatıldı.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu