BM'den Erdoğan'a teşekkür

Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile görüştü. Guterres, bahse konu görüşmede, Ukrayna-Rusya arasında arabuluculuk atılımları, barışa katkı faaliyetleri ve diplomatik gayretleri dolayısıyla Türkiye Cumhurbaşkanı'na teşekkürlerini iletti. 

GÜNDEM 13.03.2022, 18:56 14.03.2022, 09:15 Koray
BM'den Erdoğan'a teşekkür

Erdoğan, BM Genel Sekreteri Guterres ile bir telefon görüşmesi yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile telefon görüşmesi gerçekleştiren BM (Birleşmiş Milletler) Genel Sekreteri Antonio Guterres, söz konusu görüşmede, Ukrayna-Rusya arasında arabuluculuk atılımları, barışa katkı faaliyetleri ve diplomatik gayretleri dolayısıyla Türkiye Cumhurbaşkanı'na teşekkürlerini iletti. 

Erdoğan'a teşekkür etti

İletişim Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, bahse konu görüşmede, Ukrayna-Rusya savaşı başta olmak kaydıyla uluslararası ve bölgesel meseleler ele alındı.

Erdoğan, Ukrayna-Rusya savaşında ateşkesin tesisi ve barışın tekrar sağlanması için yoğun gayret gösterdiklerini, tahliyeler ve insani yardım hususunda da çaba sarf ettiklerini kaydetti.

Guterres ise Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Ukrayna-Rusya arasında arabuluculuk teşebbüsleri, barışa katkı faaliyetleri ve diplomatik gayretleri dolayısıyla teşekkürlerini iletti. 

Yorumlar (0)
9
açık