Bitlis'te PKK'lı teröristlere ait izler bulundu

Bitlis'te bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristlerin kullandığı depoda ve araziye gizlenmiş gıda, yaşam ve patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

GÜNDEM 30.01.2020, 13:08
Bitlis'te PKK'lı teröristlere ait izler bulundu

Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, Bitlis İl Jandarma Komutanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar sonucu, Bitlis il merkezi kırsalında bölücü terör örgütü PKK üyesi teröristler tarafından araziye gizlenmiş yaşam malzemesi ve patlayıcı olduğu istihbaratına ulaştı.

Bunun üzerine bölücü terör örgütü PKK mensubu teröristleri bulmak, etkisiz hale getirmek, kullandıkları sığınak, barınak ve depoları imha etmek için "Şehit Jandarma Çavuş Ayhan Ercan 2020-05 Operasyonu"nun başlatıldığı bildirilen açıklamada şunlar belirtildi:

"Operasyon kapsamında dün bir depoda 36 kilogram gıda ve temizlik malzemesi ile 3 tencere, toprağa gömülü 2 bidon içinde de 3 telsiz bağlantılı düzenek, 200 elektrikli fünye, 50 metre elektrik kablosu, 17 elektrik bağlantı kablosu, susturucu, 3 telsiz anteni, ses kayıt cihazı, hafıza kartı, baş kamerası, 50 metre su hortumu, dizüstü bilgisayar, 2 boş AK-47 şarjörü, 5 akım ölçer, VCD kumandası, 2 kitap, 2 not defteri, tentürdiyot, termos, 3 çadır bandı, 100 metre çadır ipi, 38 çift çorap ve 34 çift ayakkabı ele geçirilmiştir. Delil niteliği taşıyan malzemelere Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla el konulmuş, diğer malzemeler yerinde imha edilmiştir. Depo ise kullanılamaz hale getirilmiştir."

Bitlis Valiliğinin açıklamasında, güvenlik güçlerinin bölge halkının da desteğiyle huzur ve güvenliğin sağlanması maksadıyla Bitlis genelinde operasyonlarını kararlılıkla devam edeceğinin altı çizildi.

Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu