Bir aile daha evlatlarına kavuştu!

Diyarbakır'da dağa kaçırılan çocukları için Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde "evlat nöbeti" tutan bir aile daha, polisin çalışmasıyla evlatlarına kavuştu.

GÜNDEM 10.01.2020, 10:48 10.01.2020, 13:01
Bir aile daha evlatlarına kavuştu!

Polisin çalışmasıyla, Diyarbakır'da dağa kaçırılan çocukları için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı binası önünde "evlat nöbeti" tutan bir aile daha yakınına kavuştu.

Güvenlik güçlerinden edinilen bilgilere göre, Emniyet Genel Müdürlüğünün ikna çalışması sonucu dün Şırnak Habur sınır kapısında 5 PKK mensubu teslim oldu.

Teslim olanlardan birinin Diyarbakır HDP İl Başkanlığı binası önünde bekleyen G.A'nın yeğeni ve Halime Kadran'ın torunu İbrahim Halil Kadran olduğu öğrenildi.

Diyarbakır'dan 5 yıl önce dağa kaçırılan yetim ve öksüz yakınları İbrahim Halil Kadran için oturma eylemine katılan hala G.A. ile babaanne Halime Kadran, güvenlik güçlerinin çalışmasıyla İbrahim Hali Kadran'a kavuşmanın mutluluğunu yaşadı.

Hala ve babaannenin, ikna çalışmaları sırasında sürekli iletişim halinde oldukları İbrahim Halil Kadran'ı polisle birlikte bölücü terör örgütü PKK'nın elinden kaçması için yönlendirdikleri bildirildi.

Böylece, Diyarbakır annelerinin evlat nöbetinin 130'uncu gününde yakınlarıyla buluşan aile sayısı 4'e yükselmiş oldu.

Yorumlar (0)
24
açık