Bayramı kana bulayacaklardı

Diyarbakır'da düzenlenen terör operasyonunda saldırı hazırlığındaki 6 terörist yakalandı. Operasyonda 4 el bombası, plastik patlayıcılar ve patlayıcı düzenekleri ele geçirildi.

GÜNDEM 25.05.2020, 11:04
Bayramı kana bulayacaklardı

Diyarbakır'da gerçekleştirilen terör operasyonunda saldırı hazırlığında oldukları belirlenen 6 zanlı yakalandı; 4 el bombası, plastik patlayıcılar ve patlayıcı düzenekleri bulundu.

Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve teröristlerin yakalanmasına yönelik çalışmalar kapsamında vatandaşların ihbarına istinaden 16 ve 18 Mayıs'ta şehir merkezi ve Dicle ilçesinde bazı adreslere baskın yapıldı.

Düzenlenen operasyonda Z.A, K.A, E.Y, A.Y, S.Y. ve R.E. isimli zanlılar yakalandı.

Şüphelilerin adreslerinde yapılan aramalarda gri renkli metal silindir şeklindeki kap ve içinde 3 kilo 970 gram ağırlığında, telefon düzeneğine bağlı, PETN olduğu saptanan beyaz renkli patlayıcı; 382 gram ağırlığında, metal ve mıknatıslı kaba hazırlanmış, zaman ayarlı, parça ve basınç etkili, araç altına yerleştirilmek üzere imal edilmiş bomba ve düzeneği; 167 gram ağırlığında, konserve kutusuna hazırlanmış, zaman ayarlı, parça ve basınç etkili el yapımı patlayıcı, 4 el bombası, bomba yapımında kullanılan malzemeler ve örgütsel materyaller ile çok sayıda dijital doküman ele geçirildi.

Zanlıların operasyonda ele geçirilen patlayıcı ve mühimmat ile ramazan bayramı içinde emniyet ve jandarma uygulama noktalarına yönelik saldırı hazırlığında oldukları tespit edildi.

Bazı patlayıcı madde ve bomba düzeneklerinin mezarlıkta toprağa gömülü hâlde bulunduğu bildirildi.

Şüphelilerin Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğündeki ifadeleri ve işlemleri devam ediyor.

Yorumlar (0)
26
parçalı az bulutlu