Bayram öncesi alınan tedbirler açıklandı: Fahiş fiyata geçiş yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kurban Bayramı öncesinde alınan tedbirlerini belirterek “Biletlerde fahiş fiyata izin vermeyeceğiz. Arkadaşlarımız çok yakından ilgileniyorlar” dedi.

GÜNDEM 23.06.2023, 11:22 23.06.2023, 11:45 Şeyda Gül
Bayram öncesi alınan tedbirler açıklandı: Fahiş fiyata geçiş yok

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tedbirlerini duyurdu. Biletlerde fahiş fiyata izin vermeyeceklerinin altını çizen Bakan Uraloğlu, “Arkadaşlarımız çok yakından ilgileniyorlar” dedi.

Ücretsiz ulaşım

Memleketlerine gidemeyen tatillerini Ankara, İstanbul, İzmir’de geçirecek olan vatandaşlara güzel haberi duyuran Bakan Uraloğlu, İstanbul’da Marmara, Ankara’da Başkentray ve İzmir’de İzban’ın ücretsiz olarak hizmet vereceğini söyledi.

Yol çalışmalarına ara verildi

Trafiğin yoğun olduğu karayolu güzergahlarında yol çalışmalarına ara verildiğini açıklayan Bakan Uraloğlu, trafiğin yoğun olduğu tatil bölgelerinde ek önlemler alındığını söyledi. Yol yapım çalışmalarını asgari seviyede tutacaklarını kaydeden Bakan Uraloğlu, uzun trafik kuyruklarının oluşmasını engelleyeceklerini aktardı.

Bakan Uraloğlu, “Tüm Türkiye genelinde vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde seyahat etmelerini sağlamak, acil durumlarda müdahalede bulunmak üzere bölge müdürlüklerimizde nöbetçilerimiz hazır bulunacak” değerlendirmesinde bulundu.

Türkiye genelinde 1000 kişilik ekip çalışacak

Muhtemel olumsuzluklara karşı Türkiye genelinde 1000 ekibin hizmet vereceğini belirten Bakan Uraloğlu, 1500 makine ile 7/24 esasına göre görev yapılarak her duruma müdahale edeceklerini vurguladı.

Hızlı trende kapasite artışına gidildi

Kurban Bayramı dolayısıyla yoğun bir ilgi gözlemlediklerini belirten Bakan Uraloğlu, demiryolu taşımacılığında hızlı trende kapasite artışına gidildiğini ifade etti. Otobüs terminallerinde de denetimleri artırdıklarını söyleyen Bakan Uraloğlu, fahiş fiyat biletlerine geçit vermeyeceklerini söyledi. Konunun yakından takip ettiklerini kaydeden Bakan Uraloğlu, karayolu denetim istasyonlarında denetimleri sıklaştırmış durumda olduklarını dile getirdi.

Trafik kurallarına uyun

“Bayramda vatandaşlarımızın mağdur olmamasını sağlamış olacağız” diyen Bakan Uraloğlu, vatandaşlardan istediği tek şeyin trafik kurallarına uymaları olduğunu açıkladı.

Yorumlar (0)