Barış Pehlivan ve Murat Ağırel serbest bırakıldı

Libya’da şehit düşen MİT mensubunun kimliğini ifşa eden Barış Pehlivan ve Murat Ağırel, tutuklanmıştı. Ağırel ve Pehlivan, açık cezaevinde kalacakları için COVID-19 tedbirleri çerçevesinde izinli sayılarak serbest bırakıldı.

GÜNDEM 15.02.2022, 11:06 16.02.2022, 09:10 Başak Çetin
Barış Pehlivan ve Murat Ağırel serbest bırakıldı

Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan bir görevlinin iş sebebiyle Libya’da bulunması ve burada şehit düşmesi hakkındaki haber ve cenaze görüntüleri, bir televizyon kanalı tarafından yayınlanmış ve bir gazetenin yazarları da bu konuyu haber metinlerine taşımışlardı. MİT mensubunun kimliğinin açıklanması üzerine adli kurumlar harekete geçmişti. 

 

“Bir sakınca görmedik” demişlerdi 

Şehit düşen MİT mensubunun kimliğinin ve cenaze görüntülerinin yayınlanması hakkında açıklamalarda bulunan Murat Ağırel ve beraberindeki haber editörleri, “Cenaze törenine pek çok kişi katıldığı için görüntülerin yayınlanmasında sakınca görmedik.” ifadelerini kullansalar da MİT mensubuna ait görüntülerin ve mensubun kimliğinin açıkça belirtilmesinin kanunlara aykırı olması gerekçesiyle soruşturma başlatılmıştı.  Serbest bırakıldılar

Bir gazetede haber editörlüğünde bulunan Murat Ağırel ile bir kanalda genel yayın yönetmenliği yapan Barış Pehlivan, bugün tutuklanmıştı. Ağırel ve Pehlivan, açık cezaevinde kalacakları için COVID-19 tedbirleri çerçevesinde izinli sayılarak serbest bırakıldı.

Yorumlar (0)
4
açık