"Barajlar çatladı" yalanı peşini bırakmıyor! Oğuzhan Uğur için hapis istemi

6 Şubat depremlerinin ardından Oğuzhan Uğur, barajların çatladığına dair bir paylaşımda bulunmuştu. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda, Uğur'un 4 yıl 6 aya kadar hapis cezası ile yargılanması talep edildi.

GÜNDEM 14.06.2024, 20:50 Buse Önder
"Barajlar çatladı" yalanı peşini bırakmıyor! Oğuzhan Uğur için hapis istemi

6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremler sonrasında sosyal medyada yayılan yanıltıcı bilgilerle ilgili soruşturmalar başlatıldı. Bu bağlamda, Oğuzhan Uğur'un sahibi olduğu sosyal medya hesabından depremin ertesi günü Kahramanmaraş ve Antakya'da barajların çatladığına dair yapılan paylaşımlar dikkat çekmişti.

Soruşturma tamamlandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bu konuyla ilgili soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, Oğuzhan Uğur'un 'basın ve yayın yoluyla halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma' suçundan 4 buçuk yıla kadar hapsi istendi.

Uğur ifadesinde, paylaşımının infial yaratma amacı taşımadığını belirterek, "Bölge için milyonlarca lira para toplanmasına destek olduk. Tek amacımız depremzedelere yardım etmekti" dedi.

Oğuzhan Uğur'un yargılanmasına İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde önümüzdeki günlerde başlanacak.

Oğuzhan Uğur kimdir?

Oğuzhan Uğur, 29 Ocak 1984 tarihinde Hasan Atilla Uğur ve Pakize Uğur'un ilk çocuğu olarak Ankara'da doğdu. Lise eğitimini Ankara Atatürk Anadolu Lisesi ve Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi’nde tamamladı. Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü'nden mezun olan Uğur, üniversite yıllarında Mustafa Şevki Doğan ve Osman Sınav'ın yardımcılığını yaptı.

Oğuzhan Uğur, Babala TV'de "RÖNT", "Mevzular", "Mevzular: Erken Seçim Özel", "Oğuzhan Uğur'la P!NÇ", "Taş-Aşk" ve "Mevzular: Açık Mikrofon" gibi programların sunuculuğunu yapmaktadır.

Yorumlar (0)