Bakan Yerlikaya duyurdu: 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi

Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da düzenlenen “Kuyu-5” operasyonlarında  5 ayrı organize suç örgütünün çökertildiğini ifade eden İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, operasyonlarda 4 elebaşının da içerisinde bulunduğu 57 şüphelinin yakalandığını açıkladı.

GÜNDEM 12.06.2024, 08:59 Şeyda Gül
Bakan Yerlikaya duyurdu: 5 ayrı organize suç örgütü çökertildi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Hatay, Ankara, Çankırı ve Konya’da düzenlenen “KUYU-5” operasyonlarına ilişkin bilgi verdi. Hatay merkezde Ömer Kartopu’nun, Hatay İskenderun’da Ali Ak’ın, Ankara’da Alper Aksoy’un, Çankırı’da Recep Armağan’ın ve Konya’da Faris Çokkaynar’ın (Cezaevinde) elebaşılığını yaptığı 5 ayrı organize suç örgütü çökertildiğini duyuran Bakan Yerlikaya, operasyonlarda 4 elebaşının da içerisinde bulunduğu organize suç örgütü üyesi 57 şüphelinin yakalandığını ifade etti.

Çok sayıda çek senet ve tabanca ele geçirildi

Operasyonlarda 17'si ruhsatız 5'i kuru sıkı olmak üzere 22 adet tabanca ile 10 adet ruhsatsız tüfek yakalandığının bilgisini paylaşan Bakan Yerlikaya, muhtelif miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda çek senet ve çok miktarda Türk Lirasının ele geçirildiğini vurguladı.

Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayacağız

“Şehir eşkıyalarına nefes aldırmayacağız” diyen Bakan Yerlikaya, milletin duası ve desteğiyle organize suç örgütlerine karşı şafak sökerken de gün batarken de operasyonlara kararlılıkla devam edeceklerini dile getirdi.

Yorumlar (0)