Bakan Uraloğlu’ndan sel açıklaması: 11 noktada çalışmaları sürdürüyoruz

Sel ve heyelanın etkili olduğu 11 noktada çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, “Selden etkilenen kesimlerde kesintisiz yol açma, su boşaltma, temizleme çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

GÜNDEM 10.07.2023, 13:48 Şeyda Gül
Bakan Uraloğlu’ndan sel açıklaması: 11 noktada çalışmaları sürdürüyoruz

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, AA muhabirine önemli açıklamalarda bulunarak iki gündür Türkiye'nin bazı kesimlerinin sel ve heyelan gibi felaketlere sebep olan hava şartlarının etkisi altında bulunduğuna dikkati çekti. Afetin ilk dakikasından bu yana tüm ekiplerle, seferberlik içinde selin vurduğu şehirlerde çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Bakan Uraloğlu, şu an itibarıyla çalışmaların 11 noktada yoğunlaştığını vurguladı.

296 ekip kesintisiz olarak çalışıyor

Selden daha çok etkilenen kesimlerde 184 makine, 296 ekiple kesintisiz yol açma, su boşaltma, temizleme çalışmalarının devam ettiğini belirten Bakan Uraloğlu, kapalı yollar için geçişlerin alternatif güzergahlardan verildiğini söyledi. “Müsterih olun, yağışlar normale dönene kadar teyakkuz halinde olacağız” diyen Bakan Uraloğlu, devletin her zaman olduğu gibi tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olduğunu kaydetti.

Trafiğe kapanan yollar ve alternatif güzergahlar

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı sel nedeniyle trafiğe kapanan yollar ve alternatif güzergahlara ilişkin bilgileri paylaştı. Buna göre, Ankara-İstanbul Otoyolu Bolu Tüneli çıkışındaki viyadüklerde meydana gelen heyelan nedeniyle İstanbul yönü trafiğe kapatıldı. Bu noktada alternatif güzergah olarak ulaşım Ankara-Eskişehir-Bilecik Sakarya yolu üzerinden sağlanıyor.

Gökçebey-Yenice-Karabük Yolu'nun 1. kilometresinde meydana gelen sel felaketi ve 6. kilometresindeki çökme nedeniyle yol trafiğe kapandı. Ulaşım, Devrek-Mengen-Gerede-Karabük Yolu üzerinden sağlanırken, Perşembe-Kozcağız-Bartın Yolu'nun 8-10. kilometrelerinde sel hasarları nedeniyle yol trafiğe kapandı.

Yorumlar (0)