Bakan Soylu: Şehit Nimet Encu'nun kanı yerde kalmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Şırnak'ta şehit düşen korucu Nimet Encu'nun bulduğu mağaraya düzenlenen operasyonda 3 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini duyurdu.

GÜNDEM 23.01.2023, 11:56 Hakan Öksüz
Bakan Soylu: Şehit Nimet Encu'nun kanı yerde kalmadı

TEM Şube Müdürleri Değerlendirme Çalıştayı, Antalya Belek Turizm Merkezinde gerçekleştirildi. Çalıştaya katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, yaptığı konuşmada önemli mesajlar verdi. Teröre karşı verdikleri mücadelenin sürdüğüne değinen Soylu, "Bu dağları temizlemeye yemin ettik. 29 Ekim 2023'e geldiğimizde bu dağlarda tek terörist bile yaşamamalı." dedi.

3 terörist ölü olarak ele geçirildi

Eren Abluka Sonbahar Kış-23 Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi Operasyonu'nda şehit düşen korucu Nimet Encu'nun kanının yere kalmadığını söyledi. Şehit korucu Nimet Encu'nun bulduğu mağaraya yönelik dün operasyon düzenlendiğini kaydeden Bakan Soylu, 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

"Bunlar sadece bordro meslekleri değil"

Mağaradaki teröristlerin ölü olarak ele geçirildiğini aktaran Soylu, operasyonların sürdüğünü kaydetti. Askerliğin, polisliğin ve koruculuğun sadece bordro meslekleri olmadığına vurgu yapan Bakan Soylu, "Mesai yaptığınız arkadaşlarınızı bir gün sonra son yolculuklarına uğurlama ihtimali, kader ortaklığı yapmak, teröristlerle savaşmak ve ülkenin güvenliği meselesini bir davaya dönüştürmek, bu mesleğin gerçeğidir." değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)