Bakan Selçuk, Anıtkabir'i ziyaret etti!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Anıtkabir'e ziyaret gerçekleştirdi. 

GÜNDEM 23.04.2020, 09:10 23.04.2020, 14:26
Bakan Selçuk, Anıtkabir'i ziyaret etti!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ile beraberindekiler, kırmızı-beyaz karanfillerden meydana gelen çelengin arkasında Aslanlı Yol'dan yürüyerek Mustafa Kemal Atatürk'ün mozolesine geldi.

Bakan Selçuk, çelengi mozoleye bıraktı. Saygı duruşunda bulunulduktan sonra da İstiklal Marşı okundu.

Selçuk, Misak-ı Milli Kulesi'nde Anıtkabir özel defterini imzaladı.

İşte Selçuk'un deftere yazdıkları...

"Aziz Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 100. yıl dönümünde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın coşkusunu paylaşmak ve bu anlamlı günün gururunu yaşamak için huzurunuzdayız. 

Vatanın kurtuluş mücadelesini vakur duruşuyla yöneten, 'Gazi Meclis' unvanına sahip TBMM, milletimizin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlılığı dünyaya ilan etmiş, birlik ve beraberliğimizin timsali olmuş, milli iradenin tekâmülünü doğrudan üstlenmiştir. Bugünün çocuklarını, yarınlarımızı inşa edecek nesillerimiz olarak görüyoruz.

Her bir çocuğumuzun yaşamına dokunmak için var gücümüzle, gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu bilinçle evlatlarımızı, milli ve manevi değerlerine bağlı, evrensel değerlere açık, çağına yön verecek bilgi ve beceriye sahip, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller olarak yetiştirmek için büyük uğraşlar veriyoruz. Ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Çocuklara armağan ettiğiniz ve bugünlerde evlerinde kalan, ama yürekleri huzurunuzda bizimle atan yavrularımızın bu anlamlı gününü büyük bir gururla kutluyoruz. Hâkimiyetin kayıtsız şartsız millete verildiği ve 100. şeref yılına kavuştuğumuz bu günü bizlere armağan ettiğiniz için size derin şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun."

Koronavirüs önlemleri alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve beraberindekilerin Anıtkabir ziyareti, bu sene yeni tip koronavirüs (Covid-19) önlemleri dâhilinde sınırlı sayıda katılımla gerçekleştirildi. 

Heyette bulunan kişilerin maske taktıkları görüldü. Aslanlı Yol'da gerçekleştirilen yürüyüş, mozoleye çelenk konulması ve Anıtkabir Özel Defteri'nin imzalanması esnasında sosyal mesafe kuralına uyuldu.

Yorumlar (0)
16
parçalı bulutlu