Bakan Pakdemirli son durumu paylaştı

Bakan Pakdemirli, "107 tane orman yangını meydana geldi. Bunun 98'i kontrol altında, 9'u sürüyor. Marmaris'teki yangına 9 helikopter, 3 uçak, 146 arazöz, 8 dozer ve 529 personelle müdahalede bulunuyoruz." dedi.

GÜNDEM 01.08.2021, 00:50 04.08.2021, 00:09 Koray
Bakan Pakdemirli son durumu paylaştı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, gerçekleştirdiği yazılı açıklamada, ülkemizin pek çok bölgesinde aynı anda meydana gelen yangınlara karşı amansız bir mücadele verdiklerini ifade ederek, son 4 gündür doğal bir afet yaşandığına işaret etti.

Bakan Pakdemirli'den açıklama

Bugün (1 Ağustos) saat 12.00'den itibaren nemin yüzde 10'a kadar düşeceğini dile getiren Pakdemirli, "Çok daha dikkatli olmamız gerekiyor." ifadelerini kullandı. 

"Teşkilatımızın moralini bozmaya hiç kimsenin hakkı yok"

Bakan Pakdemirli, şöyle devam etti:

"Orman ve sivil teşkilatından şehitlerin olduğu bir dönemde teşkilatımızın moralini bozmaya hiç kimsenin hakkı yoktur diye düşünüyorum." 

5,5 milyar adet fidan dikmiş bir teşkilatın başı olarak ilk yağmurlarla 1 giden fidan karşılığında binlerce fidan dikeceğiz.

Bir ağaca paha biçemeyiz. Artık miadı dolmuş, eskimiş herhangi bir uçağı kullanma lüksümüz yok.

Helikopter filomuzu 27'den 39'a yükselttik, son günlerdeki takviyelerimizi de 45'e çıkardık. Uçak filomuzu takviyelerle de 15'lere yükselttik.

Ülkeler arasında yangın ile ilgili araç alışverişi yapılması son derece doğal bir durumdur.

Herkes rahat olsun, hiçbir biçimde ne eksik müdahalemiz vardır ne de eksik teçhizatımız vardır."

Yorumlar (0)
10
açık