Bakan Özhaseki görevinden affını istedi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, görevinden affını istediğini duyurdu.

GÜNDEM 01.07.2024, 23:58 Şeyda Gül
Bakan Özhaseki görevinden affını istedi

Görevinden affını istediğini açıklayan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, sosyal medya hesabından yayımladığı mesajında “Aziz milletimiz, Uzun zaman önce; 1994 yılında Kayserili hemşehrilerimizin yoğun talebi üzerine, belediye başkanı olarak hizmet kervanına katılmıştım. Türkiye’nin zor yıllarıydı o dönemler Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı olarak devam eden bu yolculukta doğduğum şehre hizmet etmekten, her bir köşesine emek verip iz bırakmaktan derin bir manevi haz duydum” dedi.

Yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendim.

İlerleyen yıllarda çok farklı alanlarda memleket hizmetinde görev almasının kader yazgısı olduğunu söyleyen Özhaseki, önce Kayseri Milletvekili sonrasında AK Parti Genel Başkan Yardımcılığı ardından da Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak güzel Türkiye’mize hizmet ettiğini dile getirdi. Bu hizmet süresi boyunca Sayın Cumhurbaşkanımızla yol yürümek her daim bizim için bir onur vesilesi olduğunu aktaran Özhaseki, ülkemizin başına gelen en büyük doğal afette yaraları sarmak ve yıkılan şehirlerimizi imar etmek için tarihi bir sorumluk üstlendiğini belirtti. “Hamdolsun; geldiğimiz noktada işlerin çözümünde önemli bir mesafe alınmış oldu” diyen Özhaseki, yolun netleştiğini, yapılacak inşa ve ihya faaliyetlerinin adım adım belirlendiğini kaydetti.

Aile vakfında hizmet vermeye devam edeceğim

“Bugün ise; üstlendiğim bu kutlu görevi sağlık sorunlarım sebebiyle kendi dileğimle bırakmak istediğimi Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettim” diyen Özhaseki, aldığı görevler boyunca gece gündüz çalışarak, hiçbir dünyevi hesabın içinde olmadan Hakk’ın rızasını temin etmeyi yegane gaye edinerek çalıştığını anımsattı. Vicdan terazisine uygun düşmeyen bir tutum içinde olmamaya ayrı bir özen gösterdiğinin altını çizen Özhaseki, ne kendinin ne de çocuklarının boğazından haram bir lokma geçmemesine yönelik hassasiyetini hep diri tuttuğunu vurguladı. Bundan sonraki dönemde kuracakları aile vakfında sağlığı elverdiğince hizmet vermeye devam edeceğini anlatan Özhaseki, “Ülkem için hayırlı olan her işe desteğim elbette sürecektir. Milletimizden haklarını helal etmelerini hususiyle dilerim. Sayın Cumhurbaşkanımıza, göstermiş olduğu güven ve teveccühleri münasebetiyle şükranlarımı arz ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Yorumlar (0)