Bakan numarayı hatalı çevirdi, Mazhar Alanson yerine muhtarı aradı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ünlü sanatçı Mazhar Alanson telefon numarasını yanlış çevirmesi nedeniyle Zümrütevler Mahallesi Muhtarı Serkan Aslan'ı aradı. Muhtar Aslan, şaşkınlığa uğradığını belirterek, "Ses tanıdık gelince sordum. 'Sesiniz tanıdık ama numaranız kayıtlı değil' dedim. 'Tanıyamadım sizi' dedim." dedi. 

GÜNDEM 20.05.2020, 14:08 20.05.2020, 14:48
Bakan numarayı hatalı çevirdi, Mazhar Alanson yerine muhtarı aradı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, geçen pazar günü yanlışlıkla Maltepe Zümrütevler Mahallesi Muhtarı Serkan Aslan'ı aradı. 

Muhtar Aslan, telefonun çaldığını duyduğunu, fakat açamadığını kaydederek, bir süre sonra aynı numarayı geri aradığını söyledi. 

"Sesi tanıdık geldi"

Telefonun karşısındaki sesin çok tanıdık geldiğini aktaran Aslan, şunları söyledi:

"Telefonu elime aldığımda baktım çağrıya. Baktığımda geri döndüğümde karşı tarafa duymadığımı özür dileyerek söyleyince ses tanıdık geldi. Ses tanıdık gelince sordum. 'Sesiniz tanıdık ama numaranız kayıtlı değil' dedim. 'Tanıyamadım sizi' dedim. 'Ben Sağlık Bakanı Fahrettin Koca' dedi. Bir an çok şaşırdım. Ben de 'Sayın Bakanım gerçekten siz misiniz?' dedim. 'Evet, benim' dedi. 'Sayın Bakanım beni mi aradınız' dedim. 'Evet, sizi aradım' dedi. 'Mazhar - Fuat - Özkan üçlüsünden Mazhar Bey'i aradım' dedi. 'Sayın Bakanım' dedim, 'Ben mahalle muhtarıyım. Ama ben çok mutlu oldum. İyi ki aradınız' dedim. Hatta o an annem balkondaydı, eşim yanıma geldi. 'Gerçekten her akşam izlediğimiz bakan' dedi."

Aslan, telefonda bir süre konuştuğu Koca'nın samimiyetinden etkilendiğini kaydederken, "Anneme babama selamlarını ilettiğini söyledi, ellerinden öptüğünü söyledi. Bu gerçekten beni çok mutlu etti." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
24
açık