Bakan Koca'dan 'öncelikli hasta' iddiasına yanıt

Fahrettin Koca, yabancı uyruklu olan hastaların 'öncelikli hasta' şeklinde muamele gördüğüne dair iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti.

GÜNDEM 24.06.2023, 22:36 26.06.2023, 08:56 Koray
Bakan Koca'dan 'öncelikli hasta' iddiasına yanıt

Sağlık Bakanı Koca, yabancı uyruklu olan hastaların 'öncelikli hasta' şeklinde muamele gördüğü ile ilgili iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydederek, "Haberlerde yer verilen ve beş sene evveline ait olduğu saptanan görselde ismi geçen hastaya 'öncelik' tanınmasına yol açan durum, öne sürüldüğü gibi uyruğu değil, polikliniğe acilden gönderilmiş olmasıdır." ifadesine yer verdi. 


(Arşiv)

"Geçmiş olsun..."

Bakan Koca, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden gerçekleştirdiği paylaşımda, yabancı uyruklu hastaların 'öncelikli hasta' şeklinde muamele gördüğüne dair iddiaların sık sık sosyal medya platformlarında paylaşıldığını aktardı.

Koca, şu ifadeleri paylaştı:

"Poliklinik hizmetlerinde öncelik durumu yönetmelik doğrultusunda belirlenmiştir ve ilk sırada acil vakalar gelmektedir. Haberlerde yer verilen ve beş sene evveline ait olduğu saptanan görselde ismi geçen hastaya 'öncelik' tanınmasına yol açan durum, öne sürüldüğü gibi uyruğu değil, polikliniğe acilden gönderilmiş olmasıdır. Fotoğrafı belli amaçlarla paylaşanlara geçmiş olsun."

Yorumlar (0)