Bakan Işıkhan: Yaşlı bakım sigortası konusunu gündemimize alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir programında yaşlı bakım sigortasına ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Işıkhan, "Yaşlı bakım sigortasının üzerinde aylarca çalıştık. Cumhurbaşkanı'mızın 5 yıllık seçim vaatleri arasındaki yaşlı bakım sigortası konusunun gündeme alınması söz konusu" şeklinde konuştu.

GÜNDEM 15.09.2023, 14:48 Özgü Kübra
Bakan Işıkhan: Yaşlı bakım sigortası konusunu gündemimize alacağız

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, İzmir programı çerçevesinde Vali Süleyman Elban'ı ziyaret etti ve Şeref Defteri'ni imzaladı. Işıkhan'a AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ve AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı da eşlik etti.

Valilik ziyaretinin ardından İzmir Mardinliler Eğitim Kültür Dayanışma ve Kalkınma Vakfına geçen Bakan Işıkhan, burada gerçekleştirdiği konuşmasında, Mardin'de doğduğunu, ilerleyen yıllarda İzmir'e göç ettiklerini, o süreçte kardeşleriyle birlikte çalışmaya başladığını ifade etti.

Yerel seçim süreci hakkında da değerlendirme yapan Bakan Işıkhan, "Mart ayındaki yerel seçimde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kaderi değişir diye arzu ediyoruz. Tabi bu durum sizin sayesinde olacak inşallah. MKYK üyelerimiz, teşkilatlarımız, sayın vekillerimiz gece gündüz demeden zaten alanda" şeklinde konuştu.

"Yaşlı bakım sigortası"

İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı ile birlikte partide daha önce özellikle dezavantajlı gruplara ilişkin önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Bakan Işıkhan, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

"Yaşlı bakım sigortasının üzerinde aylarca çalıştık. Cumhurbaşkanı'mızın 5 yıllık seçim vaatleri arasındaki yaşlı bakım sigortası konusunun gündeme alınması söz konusu. İnşallah bu bütün vatandaşlarımıza yönelik önemli bir hizmet olacak. Nüfusumuz yaşlanıyor. Yaşlılık dönemlerinde bazı risklere karşı söz konusu bu sigorta çok önemli olacak. İnşallah bunu da 5 yıllık iktidar süreci içerisinde uygulamaya geçireceğiz."

"İşin büyüğü, küçüğü yok! İş, iştir"

İlkokula gittiği yıllarda okuldan sonraki vakitlerinde bir diş doktorunun yanında çalıştığını söyleyen Bakan Işıkhan, "Herkes bizden iş bekliyor fakat kadınlarımızı ve gençlerimizi istihdama yönlendirmemiz gerek. İşin büyüğü, küçüğü yok. İş, iştir" şeklinde konuştu

Son yıllarda ustaların yanında çırak yetiştiremediğini belirten Bakan Işıkhan, sözlerine şöyle devam etti:

"Sanayide çalışacak kişi bulamıyoruz. Berberin yanında çalışacak çırak yok. 2-3 gün gelip çalışıyor, hiçbir şey öğrenmeden işten ayrılıyor. Bu konuda sizlerin oldukça önemli rolleri var. Eğer Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir iş hayatı oluşturmak istiyorsak burada ben bir kardeşiniz olarak en üst düzey politikaların gelişimi ve uygulanmasında elbette sizin yanınızda olacağız. Fakat esas aktörler sizlersiniz. Siz olmadan bizim bir şey yapmamız mümkün değil."

İzmir'e her geldiğinde şehrin durumuna üzüldüğünü dile getiren Bakan Işıkhan, şu düşüncelerini paylaştı:

"İzmir Körfezi'nin son durumu ortada. İzmir'de, kültür-sanat yok, fuar kültürü yok. Ekonomi zaman zaman risk altına girebiliyor fakat sizlerden ricam bu yönetimi Allah izin verirse inşallah AK Parti teşkilatına devretmemiz gerek değil mi? Bunu özellikle şu açıdan söylüyorum. AK Belediyeciliğinin, özellikle yerel yönetimlerde sunmuş olduğu hizmetlere bakmanız yeterli."

Işıkhan, eğitim gördüğü ilkokulu ziyaret etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, ilkokulu okuduğu Konak ilçesindeki Vali Kazım Paşa İlkokulu'nu ziyaret etti.

Burada öğrenciler tarafından çiçekler ile karşılanan Bakan Işıkhan'a öğrenciler bir de şiir okudu.

Bakan Işıkhan, bir sınıfta öğrenciler ile sohbet ettikten sonra okul bahçesinde yer aln halı sahada antrenman yapan çocuklarla da bir araya geldi ve penaltı atışı yaptı.

Yorumlar (0)