Bakan Dönmez açıkladı! Patlama yaşanan maden ocağı hakkında yeni karar

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bartın’da patlama meydana gelen maden ocağında işlemler tamamlanıncaya kadar kömür üretimine ara verildiğini açıkladı. 

GÜNDEM 16.10.2022, 13:15 16.10.2022, 14:58
Bakan Dönmez açıkladı! Patlama yaşanan maden ocağı hakkında yeni karar

Bartın’ın Amasra ilçesinde faaliyet gösteren bir maden ocağında 14 Ekim Cuma akşamı büyük bir patlama yaşanmış, acı olayda 41 maden işçisi şehit olmuştu. Yürek yakan gelişmeyi öğrenen madenci yakınları ise bölgeye akın ederek saatlerce yetkililerden gelecek müjdeli bir haber beklemişti. Dünya basınında da geniş yankı bulan acı olayda yaşamını yitiren madenciler tek tek son yolculuklarına uğurlandı. Diyarbakır programını iptal ederek maden ocağına gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise burada yaptığı basın açıklamasında, şehit ailelerine her koşulda sahip çıkacaklarını vurguladı.

Bakan Dönmez, üretime ara verildiğini duyurdu

Yaşanan bu gelişmelerin ardından bugün Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’den yeni bir açıklama geldi. Bakan Dönmez, patlamanın meydana geldiği maden ocağında işlemler tamamlanıncaya kadar kömür üretimine ara verildiğini açıkladı. Yorumlar (0)