Bahçeli: Kandil Avrupa Parlamentosu'na taşındı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına sert tepki göstererek, "Kandil Avrupa Parlamentosu’na taşınmıştır. Masumların canına ve varlık haklarına, ülkemizin ve milletimizin egemenlik değerlerine kast etmek için saldırı üstüne saldırı yapan seri katiller Avrupalı dostlarıyla yanak yanağa vermişlerdir. Terörizm Avrupa’ya yuvalanmıştır." ifadelerini kullandı.

GÜNDEM 06.02.2020, 17:11 06.02.2020, 17:32
Bahçeli: Kandil Avrupa Parlamentosu'na taşındı!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına tepki gösterdi.

Bahçeli, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Avrupa Parlamentosu Türkiye’ye husumetin alenileştiği, teröre ve terör örgütlerine yataklığın tescillendiği işbirlikçi bir yapıya dönüşmüştür. Bu haliyle insanlık değerleri çiğnenmiş, adalet ve hukuk değerleri çürümeye terk edilmiştir. Avrupa tarihin ters istikametindedir. Türk düşmanı bir Yunan milletvekilinin ay yıldızlı al bayrağımızı yırtmasından kısa süre sonra Avrupa Parlamentosu yeni bir rezalet ve zillete sahne olmuştur. Maalesef ihanet taltif edilmiş, melanet kürsülere taşınmış, hakaret ve hıyanet alkışlanmıştır." ifadelerini kullandı.

"AB hem kurumsal olarak hem de ahlaken dağılmanın eşiğine kadar geldi"

Avrupa Parlamentosu'na (AP) sert sözlerle yüklenen Bahçeli, "Terör örgütü PKK/YPG elebaşlarına kucak açan, sözde Kürt Konferansı düzenlenmesine çanak tutan Avrupa Parlamentosu bölücü örgütün resmen propagandasına göz yummuş, onay vermiş, destek olmuştur. AB hem kurumsal olarak hem de ahlaken dağılmanın eşiğine kadar gelmiştir. Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK’nın kırmızı bültenle aranan elebaşlarının Avrupa Parlamentosu’nda ağırlanıp Türkiye’ye tehditler savurmasına ortam açılması hiçbir şekilde tavzihi ve tevili olamayacak bir kepazelik ve soysuzluktur." açıklamasını yaptı. 

"Terörizm Avrupa’ya yuvalanmıştır"

Bahçeli, Kandil'in Avrupa Parlamentosu’na (AP) taşındığını vurgulayarak, "Masumların canına ve varlık haklarına, ülkemizin ve milletimizin egemenlik değerlerine kast etmek için saldırı üstüne saldırı yapan seri katiller Avrupalı dostlarıyla yanak yanağa vermişlerdir. Terörizm Avrupa’ya yuvalanmıştır. Avrupa Birliği savunduğu ilkelerle bütünüyle ters düşmüş, Türkiye’ye karşı fiilen ve fikren nifak cephesi açmıştır. Sözde Kürt Konferansı’nda söz alan küstahların Türkiye’nin Suriye’de savaş suçu işlediğini iddia etmeleri yalnızca iftira değil, aynı zamanda iffetsiz bir uydurmadır." değerlendirmesinde bulundu.

"Bu karanlık ve kirli tutumu açıktan ve kararlı bir şekilde kınıyoruz"

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) teröristlerin konuşma yapmalarının tarihe kara bir leke olarak geçtiğini aktaran Bahçeli, "Bu itibarla Milliyetçi Hareket Partisi terör örgütlerine destek veren Avrupa Parlamentosu’nun bu karanlık ve kirli tutumunu açıktan ve kararlı bir şekilde kınamaktadır. Ayrıca dün Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yaşanan uçak kazasında hayatlarını kaybeden, Van’ın Bahçesaray ilçesinde çığ altında kalan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralı kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Milletçe başımız sağolsun diyorum." ifadelerini kullandı. 

Ne olmuştu?

Avrupa Parlamentosu'nda (AP) Yunan milletvekili Ioannis Lagos tarafından Türk bayrağının yırtılması sonrası yeni bir skandala imza atılmıştı.  

Avrupa Parlamentosu'nun (AP) "Avrupa Birliği, Türkiye, Orta Doğu ve Kürtler" başlığıyla Brüksel'de 16'ıncı defa gerçekleştirdiği konferans, terör örgütü PKK'nın propagandası haline gelmişti.

Konferansa terör örgütü PKK'nın Avrupa'daki elebaşlarından Adem Uzun, Remzi Kartal ve Zübeyir Aydar katılmıştı. 

AP vekilleri, Türkiye'nin Suriye'de savaş suçu işlediğini ileri sürerken, Suriye'nin kuzeydoğusunda terör örgütü PYD/YPG'nin faaliyetlerini ve özerklik arayışlarını meşru göstermeye çalışmışlardı.  

Öte yandan Avrupalı vekiller, Belçika'nın, terör örgütü PKK'nın Avrupa temsilcilerinin de aralarında yer aldığı 36 kişinin yargılanmasını engellemeye yönelik yargı kararından memnun olduklarını ifade etmişti. 

Skandal konferansta HDP Milletvekili Gülüstan Kılıç Koçyiğit ile Saadet Partisi Milletvekili Nazır Cihangir İslam da konuşma yapmıştı. 

Yorumlar (0)
32
parçalı az bulutlu