Bahçeli için karargâh kuruldu

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Bahçeli 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da olacak.

GÜNDEM 11.06.2019, 18:00
Bahçeli için karargâh kuruldu

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, "Genel Başkanımız Sayın Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır." ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerine ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, MHP'nin, 23 Haziran'da yenilenecek İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi dolayısıyla il çapındaki siyasi faaliyetlerini Cumhur İttifakı'nın kararlı, tavizsiz ve sarsılmaz bir ortağı olarak, büyük bir sorumluluk bilinci içinde ve ciddiyetle sürdürdüğünü belirtti.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim çalışmalarının, Cumhur İttifakı'nın diğer ortağı AK Parti'nin seçim programıyla uyum içerisinde devam ettiğine dikkati çeken Semih Yalçın, İstanbul'da seçimin merkezinde konuşlanan Milliyetçi Hareket Partisi'nin İstanbul halkıyla sahada iç içe, çarşıda pazarda yan yana olduğunu vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, partilerince 23 Haziran için özel bir seçim stratejisi hayata geçirildiğini ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatları doğrultusunda dört genel başkan yardımcısının koordinatörlüğünde seçim koordinasyon bölgelerine ayrıldığına işaret ederek, şunları kaydetti:

"Hemşeri Harekatı'yla bütün illerin siyasi dinamizmi, enerjisi ve sinerjisi İstanbul'da toplanmıştır. Yüreklerin ortak vurmasıçarpmasıdun dört yanında atması sağlanmıştır. Böylelikle 23 Haziran İstanbul seçimi salt İstanbul'un değil, bütün Türkiye'nin seçimi haline gelmiş ve kamuoyunda bir farkındalık hasıl olmuştur. Şüphe yok ki 23 Haziran seçim günü, 82 milyon vatandaşımızın nabzı İstanbul'da atacaktır. 81 ilin evlatları, İstanbul'da enerji ve hedeflerini birleştirecek, bir olacaklardır. O gün yürekler birlikte vuracak, İstanbul Anadolu, Anadolu İstanbul olacaktır. Türkiye İstanbul olacaktır, İstanbul da Türkiye. 81 ilin her biri, bir Türkiye anlamına gelmektedir. 81 ilden gelip İstanbul'a yerleşen insanların kimi adetleri ve renkleri farklı, yerel kültürleri özgün olsa da özleri, ruhları birdir. Meşrepleri, mezhepleri ayrı ayrı olsa da dilleri, dinleri birdir. Gayeleri ortak, hedefleri ise tektir. Kıvançları bir, tasaları ortak, özlemleri ve bayramları aynıdır."

"Milli değerleri korumakta titiz davranılacak"

İstanbul'un yerel zenginliklerini, Anadolu'nun birlik ruhundan aldığı ilhamla aynı potada erittiğini, aynı atmosferde buluşturduğunu aktaran Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, şöyle devam etti:

"Birlik ve beraberlik azmiyle, varlık iradesiyle, toplumsal sevgi ve barışla yoğrulan bin yıllık kardeşlik hukukunu yüreğinde taşıyarak göçüp gelen Anadolu insanı, İstanbul'u Türkiye'nin özeti şekline getirmiştir. Anadolu'nun kadim gelenekleriyle beraber yaşama iradesini de özünde yaşatan İstanbul insanı, kendi geleceğini netameli rüzgarlara teslim etmeyecektir. Yüzyıllardır gözü gibi koruduğu, üzerine titrediği milli ve manevi değerleri korumak için titiz davranacaktır. Bu değerleri siyasette en iyi temsil eden Cumhur İttifakı'na ise teveccühünü esirgemeyecektir. Cumhur İttifakı da, 23 Haziran'da başarılı olacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yönetimi, başkanlığı, kendi halkının iradesiyle ehil ellere teslim edilecektir."

"İstanbul'a karargâh kuruldu"

Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının tam manasıyla mitili İstanbul'a attığını, adeta İstanbul'a karargah kurduğunu belirten Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, açıklamasını şöyle tamamladı:

"İstanbul'a mitili atmak demek, İstanbul'un gündemine mitili atmak demek. Genel Başkanımız, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, partimizin seçim çalışmaları dolayısıyla 14 Haziran'dan itibaren İstanbul'da bir dizi ziyaret ve görüşmede bulunacaktır. İstanbul programı çerçevesinde Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, şehirdeki hemşeri derneklerinin başkan ve yöneticileri, işçi ve işveren kuruluşları, kadın dernekleri, iş dünyasının önde gelen isimleri ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle bir araya gelecektir."

Yorumlar (0)
24
parçalı az bulutlu