Bahçeli'den 'Pençe' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı. Bahçeli, mesajında ''Terörle mücadele aralıksız ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Pençe operasyonunun başarıya ulaşması samimi beklentimizdir.” ifadelerine yer verdi.

GÜNDEM 03.06.2019, 15:37 03.06.2019, 15:59 Banu Fırıncılar
Bahçeli'den 'Pençe' açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.

MHP lideri, mesajında "Ramazan Bayramı milli ve manevi hayatımızın güzide bir dönemi, gönüllerin birleştiği, yüreklerin bütünleştiği, özlemlerin vuslatla nihayete erdiği kucaklaşma devridir. Bayram demek, barış ve kardeşlik demektir. Türkiye’nin karşısında mevzilenmiş karanlık odaklar, bayram ruhuyla harcı karılan milli birlik ve dayanışma şuurunu Allah’ın izniyle yıkamayacaklar, hain emellerini gerçekleştiremeyeceklerdir. Türk milleti aziz varlığına, egemenliğine ve tarihsel haklarıyla birlikte milli kimliğine her şart altında sahip çıkacaktır. Ülkemizi buhrana sürüklemek isteyen dış güçler ve yerli işbirlikçileri bayramın kenetlenmiş ve billurlaşmış iradesiyle kesinlikle bozguna uğrayacaklardır." ifadelerine yer verdi.

"PENÇE OPERASYONUNUN BAŞARIYA ULAŞMASI SAMİMİ BEKLENTİMİZDİR"

Pençe operasyonuna da değinen Bahçeli, şunları söyledi: 

''Ramazan Bayramı öncesinde aldığımız şehadet haberleri şüphesiz milletimizi derin bir kedere sokmakla kalmamış hepimizi acıya boğmuştur. Hakkâri ve Iğdır’da vatan evlatlarımıza yapılan hunhar saldırılar cezasız bırakılmamalı, teröristler döktükleri kanların bedelini ağır şekilde ödemelidir. Terörle mücadele aralıksız ve kararlılıkla sürdürülmelidir. Pençe operasyonunun başarıya ulaşması samimi beklentimizdir.'' 

"TÜRK MİLLETİNİN HER FERDİ BİRDİR"

Bahçeli, sözlerine şu şekilde devam etti:

 ''Kürk kökenli kardeşlerimizin bölücü teröre karşı tavizsiz ve keskin bir duruş göstereceklerinden en küçük kuşkum yoktur. Kardeşliğimiz ve bekamız için sorumluluk alıp tarihi görevlerini yerine getireceklerine inanıyorum. Türkiye’de Türk-Kürt ayrımı yapan, etnik hassasiyetleri kaşıyan ve kanatan kim varsa art niyetlidir, ahlaken düşüktür, aslen bölücüdür." ifadelerine de yer verdi.

MHP'yi Kürtlerle ihtilaf içinde göstermenin köksüzlük ve cinayet olduğunu belirten Bahçeli, ''Türk milletinin her ferdi birdir, eşittir ve aynıdır. Bizim yüreğimizde herkese, her insanımıza yer vardır. Kapımız ve gönlümüz teröristler dışında herkese sonuna kadar açıktır. Milletimizin her güzel insanıyla tıpkı bayram günlerinde olduğu gibi anlaşmak, uzlaşmak ve kucaklaşmak en halisane ve hakiki tercihimiz, şaşmaz temennimizdir. Türk milleti emperyalizmin tuzak ve tertiplerine itibar etmeyecektir. Bayramımız bir, bayrağımız bir, bahtımız birdir.'' diye konuştu.

"HAİNE HAİN DEMEKTEN VAZGEÇMEYECEĞİZ"

"Anımız bir, acımız bir, inancımız bir, tarihimiz ve talihimiz birdir. Nifak aşısı tutmayacak, namertlik akını sonuç alamayacaktır." ifadelerini kullanan Bahçeli, şunları kaydetti:

"Türk-İslam coğrafyalarında hüküm süren zulüm hepimizin müşterek sızısıdır. Kerkük’te yaşanan dramlar, Kaşgar’da sahne alan acımasızlıklar, birkaç gün önce Mescid-i Aksa’yı hedef alan İsrail barbarlığı milletimizde büyük bir tepki ve infiale yol açmıştır. Mazlumlara yönelen saldırı ve suikastlar karşısında tarafsız kalmak, zalimlerin din kardeşlerimize ve soydaşlarımıza düzenledikleri kanlı saldırılara duyarsızlık göstermek imkânsızdır. Haksızlık karşısında susmayacağız. Haine hain demekten vazgeçmeyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle aziz şehitlerimizi rahmetle ve minnetle yad ediyorum. Şehit ailelerinin, muhterem vatandaşlarımın, Türk-İslam âleminin Ramazan Bayramı’nı kutluyorum."

"BAYRAM VİCDANLAR ARASINDA MANEVİ BİR KÖPRÜDÜR"

MHP lideri, sözlerini şu şekilde sonlandırdı:

"Bayram tatili süresince seyahat edecek kardeşlerimizin trafik kurallarına azami ölçüde uymalarını can ve mal kayıplarının engellenmesi açısından hayati görüyor, Türk milletini, gönül ve kültür coğrafyalarımızda yaşayan kardeşlerimizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Unutulmasın ki, bayram vicdanlar arasında kurulmuş manevi bir köprüdür. Bu muazzam köprüyü imha etmek hiç kimsenin harcı ve haddi de olamayacaktır."

Yorumlar (0)
açık