Bahçeli'den 'İzlanda' tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, A Milli Futbol Takımı'nın Keflavik Havalimanı'nda İzlandalı yetkililer tarafından yaklaşık 2 saat pasaport kontrolünde bekletilmesine ve maruz kaldığı kötü muameleye tepki gösterdi.

GÜNDEM 10.06.2019, 17:51 10.06.2019, 18:14 Banu Fırıncılar
Bahçeli'den 'İzlanda' tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, A Milli Futbol Takımı'nın Keflavik Havalimanı'nda maruz kaldığı kötü muameleye sert çıktı.

"YAŞANANLAR SKANDAL ÖTESİDİR"

Bahçeli, "İzlanda'da yaşanan rezaletler; sporun centilmenliğine, hoşgörü ruhuna aykırı kötü muameleler tek kelimeyle skandal ötesidir. İzlanda'yı kınıyorum, bu ülkeye verilen notayı da çok yerinde ve isabetli değerlendiriyorum." dedi.

DOĞU AKDENİZ DEĞERLENDİRMESİ

Doğu Akdeniz'de yaşanan gelişmeleri de değerlendiren MHP lideri, "Doğu Akdeniz'de açıkça Türkiye'ye tuzak kurulmakta, kuyusu kazılmakta, egemenlik haklarına kastedilmektedir. Rum Yönetimi'nin, Fatih sondaj gemimizin çalışanları ve TPAO ile iş birliği yapan yabancı şirketlerin yöneticileri hakkında tutuklama kararı çıkarması hukuksuzdur, kepazeliktir. Kıbrıs Türklerini yok saymak, tarihsel haklarını gasba teşebbüs ve tevessül etmek, uluslararası hukuku çiğnemek, Türkiye'ye meydan okumaktır. Ülkemiz bu barbarca ve barış karşıtı hamleleri göğüsleyecek güç ve yeterliliktedir. Kıbrıs Türklüğü yalnız değildir, Doğu Akdeniz asla peşkeş çekilmeyecektir." dedi.

Yorumlar (0)
16°
hafif yağmur
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P