Bahçeli'den ABD'ye "Mazlum Kobani" tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ABD'nin "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin'e yönelik tutumuna ilişkin, "Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir." diyerek tepki gösterdi.

GÜNDEM 26.10.2019, 13:02 26.10.2019, 13:46
Bahçeli'den ABD'ye "Mazlum Kobani" tepkisi!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 15. Dönem Açılışı dolayısıyla yazılı açıklamada bulundu.

MHP lider, ABD'nin "Mazlum Kobani" kod adlı Fethat Abdi Şahin'e yönelik tutumuna ilişkin, şu ifadeleri kullandı:

"Kod adı Mazlum, asıl ismi canavar olan YPG’li teröristbaşını telefonla arayıp methiyeler düzen, bununla kalmayıp ülkesine davet eden Trump amansız ve tedavisi imkansız bir nefret ve melanet virüsüne yakalanmıştır. Gerçekler örtülemeyecek kadar meydandadır. Kırmızı bültenle aranan bir katilin müttefik bir ülke tarafından takdir ve taltif edilmesi ayıptır, hukuk dışılıktır, namertliktir. ABD Başkanı’nın Türk milletinin onuruyla oynama teşebbüsü tarifi ve tamiri olmayan bir alçalma ve kepazelik halidir."

ABD Başkanı Donald Trump'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a gönderdiği mektuba tepki gösteren Bahçeli, "ABD Başkanı Trump gerek tehdit dozu yüksek mesajlarıyla gerekse de Sayın Cumhurbaşkanımıza yazdığı çukur ve çürük mektubuyla iki ülke arasındaki ilişkilere önemli ölçüde hasar ve zarar vermiştir. Türk milleti Trump mektubunu gıyaben yırtmış ve çiğnemiştir." ifadelerini kullandı.

"Mektubun ABD'ye iade edilmesi en doğru yoldur"

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Bahçeli, Donald Trump'ın mektubuna ilişkin şunları söyledi:

"Trump'ın mektubu nezaket dışıdır. Trump, mektubuyla iki ülke arasındaki ilişkilere önemli ölçüde hasar ve zarar vermiştir. Türk milleti, Trump'ın mektubunu gıyaben yırtmış ve çiğnemiştir. Türkiye Cumhuriyeti'ni ileride çok daha iyi tanıyacaktır. Ne yapsın Sayın Cumhurbaşkanı, hatıra olarak saklayıp müzeye mi koyacak? Mektubun ABD'ye iade edilmesi en doğru yoldur." 

"Teröristbaşını ülkesine davet eden Trump, nefret virüsüne yakalanmıştır"

ABD'nin "Mazlum Kobani" kod adlı Ferhat Abdi Şahin'e yönelik tutumuna ilişkin Bahçeli, "Teröristbaşını ülkesine davet eden Trump, nefret virüsüne yakalanmıştır." dedi.

MHP lideri, Türkiye'nin Fırat'ın doğusuna yönelik yürüttüğü Barış Pınarı Harekâtı'na da değinerek, "Barış Pınarı'yla Türkiye hedeflerine ulaşmış, terörü sınırında söküp atmıştır." dedi.

Yorumlar (0)
25
az bulutlu