Babacan'dan 4 yıl sonra gelen paylaşım!

Yeni parti kurma çalışmalarına devam eden eski Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 4 yılın ardından ilk defa resmi Twitter hesabından paylaşım yaptı.

GÜNDEM 01.01.2020, 16:17
Babacan'dan 4 yıl sonra gelen paylaşım!

Yeni yılda tüm vatandaşlara sağlık ve mutluluk dileklerini ileten Babacan, şu ifadeleri kullandı:

"2020 yılıyla beraber artık halkımız, özellikle de gençlerimiz, geleceğe umutla ve güvenle baksın. Bu yıl ülkemiz için yepyeni bir başlangıcın yılı olacaktır.

2020 yılı korkuların ve karamsarlığın azaldığı, cesaretin ve umutların arttığı bir yıl olacaktır. Ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı dilin kaybedeceği, birleştirici siyasetin kazanacağı bir yıl olacaktır.

Artık hukukun ve adaletin hakim olduğu, vatandaşlarımızın korkmadan düşüncelerini açıkladığı, özgürlüklerin doyasıya yaşandığı bir Türkiye istiyorum."

"​Yoksulluğun azaldığı, her alanda fırsat eşitliğinin sağlandığı, insanlarımızın iş bulabildiği, refah ve bolluk içinde yaşayan bir Türkiye istiyorum."

"Kendi içinde huzur ve barışı sağlamış, birlikte yaşam iradesini göstermiş, ortak bir gelecek hedefi etrafında kenetlenmiş bir Türkiye istiyorum.

Kadınların eşit vatandaş olarak güçlendirildiği, kadına yönelik şiddete karşı topyekün mücadele veren bir Türkiye istiyorum."

Yorumlar (0)
27
açık