AVM'lere girişte HES kodu uygulamasına geçilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs salgınına karşı alınan yeni önlemleri duyurdu. Buna göre; hamam, sauna ve yüzme havuzu faaliyetlerine ara verilecek ve AVM'lerde de HES kodu uygulamasına geçiş yapılacak.

GÜNDEM 30.11.2020, 20:40 01.12.2020, 14:59 Koray
AVM'lere girişte HES kodu uygulamasına geçilecek

Gerçekleştirilen toplantıda koronavirüs salgınına yönelik yeni önlemler açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından basın mensuplarının karşısına geçti."Cenaze ve nikahlara katılım 30 ile sınırlandırılacak"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önlemlere yönelik yaptığı açıklamada, AVM'lerde HES kodu uygulamasına geçileceğini açıkladı.

Erdoğan ayrıca, AVM ve semt pazarlarına vatandaşların belirli sayıyla alınacağını da duyurdu.

Açıklamalarını sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan; hamam, sauna, yüzme havuzu gibi işletmelerin faaliyetlerine de ara verileceğini belirtti.

Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi faaliyetlerin askıya alındığını kaydeden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cenaze namazları yakınları dahil maksimum 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da söz konusu sayıyı geçmeyecektir." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni kısıtlamalarla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Vatandaşlarımızdan salgının evlerde buluşma olasılığını göz önünde bulundurarak tehdit geçene kadar misafir kabul etmeye ara vermelerini istiyorum.

Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı gibi faaliyetler yasaklanmıştır. CCenaze namazları yakınları dahil maksimum 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da söz konusu sayıyı geçmeyecektir. Hamam, sauna, spor salonları gibi işletmelerin faaliyetlerine ara verilecektir.

Her AVM, semt pazarı için hıfzıssıhha kurulu sayıyı her il için tek tek belirleyecektir.

Ayrıca AVM'lere girişlerde HES kodu uygulamasına geçilecektir.

Kalabalık cadde ve meydanlara giriş yapacak kişi sayısı sınırlanabilecektir."

Yorumlar (0)
-2
açık