"Atatürk’e Saygı" yürüyüşüne izin çıkmadı!

Nevşehir'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda "Atatürk’e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü" yapılmak için izin istendi. Valilik, bu talebi "kamu düzenini bozacağı" gerekçesiyle geri çevirdi.

GÜNDEM 26.10.2019, 20:58
"Atatürk’e Saygı" yürüyüşüne izin çıkmadı!

CHP, Nevşehir'in merkezinde bulunan yaklaşık 1.5 kilometrelik caddede 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapmak üzere Nevşehir Valiliği'ne başvurdu. Fakat Valilik, "Atatürk'e Saygı ve Cumhuriyet Yürüyüşü"nün kamu düzenini bozacağını bildirdi ve yürüyüşe izin vermedi.

CHP İl Başkanı Kamil Gülmez Sözcü'den Başak Kaya'ya yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"CHP olarak 21 Ekim 2019'da Nevşehir Valiliği'ne gerekli izni almak için başvuruda bulunduk. Borsa Meydanı'nda yaklaşık 1.5 kilometrelik bir yürüyüşün sonunda Atatürk anıtına çelenk bırakarak tamamlayacaktık. Nevşehir'de böyle bir yürüyüş ilk kez olacaktı. Daha önce hiç yapılmadı."

"Valilik önce "uygun gördük" diyerek izin verdi. Ancak daha sonra bir yazı daha göndererek bize "Kamu düzenini bozarsınız" diyerek izin vermedi. Bu yürüyüşte parti bayrağı ya da pankart olmayacaktı. Afişlerle vatandaşımızı yürüyüşe davet ettik. Bin tane bayrak getirdik. Esnafımıza ve vatandaşlarımıza evlerine asmaları için dağıtacaktık."

Yorumlar (0)
24
açık