'Atatürk' dizisinin akıbeti belli oldu

Bu sene 29 Ekim tarihinde yayınlanması öngörülen Disney+ yapımı 'Atatürk' dizisi, Lanistar Medya ve FOX TV tarafından iki film olarak sinema ve televizyonlarda izleyiciyle buluşacak.

GÜNDEM 02.08.2023, 20:13 03.08.2023, 18:07 Koray
'Atatürk' dizisinin akıbeti belli oldu

The Walt Disney Company tarafından gerçekleştirilen açıklama doğrultusunda, televizyona özel ilk film 29 Ekim 2023 Cumhuriyet Bayramı'nda FOX TV'de yayınlanacak. Akabinde ikinci film, 22 Aralık 2023 itibarıyla sinemalarda olacak.

Her iki film 2024'ün yazında ise FOX TV ekranlarında olacak. 

Bahse konu açıklamada görüşlerine yer verilen The Walt Disney Company Türkiye Genel Müdürü Cenk Soner, şu sözleri sarf etti:

"Atatürk içeriğimizi Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılında seyircilerimizle buluşturuyoruz. İçerik stratejimizde gerçekleştirilen değişiklikler neticesinde iki film olarak planladığımız 'Atatürk'ün ilk televizyon özel sürümünün FOX TV'de yayınlanmasının akabinde, ikinci film sinemalarda ve akabinde FOX TV ekranlarında olacak. Böylelikle, 'Atatürk'ü çok daha geniş bir kitleye ulaştırmış olacağız."

Lanistar Medya yapımcısı Saner Ayar ise "Türkiye Cumhuriyeti'nin 100'üncü yılı kutlamaları çerçevesinde 'Atatürk'ü ekim itibarıyla FOX TV'de yayınlayarak, çok daha geniş bir kitleye ulaştıracak olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Bu çok özel yapımı iki farklı film şeklinde sunacağız ve televizyona ek olarak sinemalarda da yayınlayarak seyircilerimize büyük ekranda film seyretme keyfi yaşatacağız." ifadelerine yer verdi. 

'Atatürk' yapımının yeni yayın takvimine göre, 29 Ekim 2023'te ilk film televizyon özel versiyonu FOX TV ekranlarında, 3 Kasım 2023'te ilk film, 22 Aralık 2023'te ikinci film sinemalarda, 2024 yazı her iki film FOX  TV ekranlarında' olacak.Tanıtımıyla ilgi uyandırmıştı

Açıklamada ayrıca 'Atatürk'ün FOX TV'de ve sinemalarda yayınlanmasına yönelik kararın tümüyle global strateji gereği olduğu, bu kararda 'Ermeni Lobisi’nin herhangi bir bağlantı ve ilgisi olmadığı da belirtildi.

Disney+ yapımı 'Atatürk' dizisi hakkında pek çok iddia da haber platformlarında ve sosyal medyada yer almıştı.

Yönetmenliğini Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı yapımda, Mustafa Kemal Atatürk'ü ünlü oyuncu Aras Bulut İynemli canlandırırken, yapımcılığı Hakan Karamahmutoğlu ve Saner Ayar üstleniyor.

İlk tanıtımıyla yoğun ilgi uyandıran yapımda, Mustafa Kemal Atatürk'ün çocukluk dönemlerinden 'Milli Mücadele'ye değin giden hikayesini, insani vasıflarını ön plana koyan bir kurgu içinde anlatıyor.

Yorumlar (0)