Asgari Ücret Yönetmeliği'nde değişiklik

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nca belirlenecek olan asgari ücret, başka bir yürürlük tarihi açıklanmadığı takdirde yayımlandığı tarih itibarıyla uygulamaya konulacak.

GÜNDEM 01.07.2022, 00:50 01.07.2022, 16:39 Koray
Asgari Ücret Yönetmeliği'nde değişiklik

Düzenlemeyi kapsayan, Asgari Ücret Yönetmeliğinde Değişiklik Gerçekleştirilmesine İlişkin Yönetmelik, bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bu doğrultuda, Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nca belirlenecek olan ücretler Resmi Gazete'de yayımlanacak ve komisyonun verdiği karar başka bir yürürlük tarihi ifade edilmediği takdirde yayımlandığı tarih itibarıyla yürürlüğe giriyor olacak.

Temmuz ayında geçerli olacak

Evvelki düzenleme, komisyon tarafından belirlenen ücretlerin Resmi Gazete'de yayımlandığı günü takip eden ayın ilk günü itibarıyla uygulamaya girmesini öngörüyordu. 

Gerçekleştirilen değişiklikle, çalışan yurttaşların yeni asgari ücret düzenlemesinden komisyonca belirlenen tarih itibarıyla ya da Resmi Gazete'de yayımlanması ile birlikte faydalanması sağlandı.

Komisyonun faaliyetlerini tamamlamasının akabinde yeni rakamın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yurttaşlara açıklanması bekleniyor.

Yorumlar (0)
28
az bulutlu